Понеділок, 4 Липня, 2022

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Президентом України Петром Порошенком було підписано Закон України України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією», пише yes-rivne.com.ua.

Як наголосив Президент – «Непродовження угоди з Російською Федерацією, потрібно розглядати як один із епізодів на розрив із колоніальним минулим і нашу переорієнтацію на Європейський Союз». Вихід з СНД, безвізовий режим, Томос про створення автокефальної незалежної української церкви, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, підтримка української мови – також складові цієї стратегії».

Петро Порошенко також наказав Міністерству закордонних справ завершити роботу інвентаризації договірно-правової бази з Росією. « Ми і дальше будемо робити висновки про доцільність інших угод» – підкреслив Гарант Конституції. Також Гарант вимагає від Кабінету Міністрів України дієвих і миттєвих кроків щодо створення претензії України до Росії за заподіяні збитки в зв’язку із збройною агресією.

Глава держави розказав, що даний договір не розривався швидше для того, щоб використати його положення , задля позовів України до міжнародних інстанцій і судів, тобто порушення міжнародного Права. П.Порошенко навів деякі тлумачення цих положень, зокрема те, що сторони «будують  відносини одна з одною на основі принципів  взаємної поваги…, територіальної цілісності, непорушності кордонів…, незастосування  сили, невтручання у внутрішні   справи…, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов’язань…,норм міжнародного права» .

«У 2019 році закінчується десятирічний термін, коли держава Україна повинна продовжити
цю угоду, але ми вже визначилися Угоду-припинити » – сказав Президент