П’ятниця, 1 Липня, 2022

Порошенко зробив мовний камінгаут

Президент України Петро Олексійович Порошенко на власному прикладі закликав російськомовних українців опановувати українську мову, пише yes-rivne.com.ua.

“Я є яскравим прикладом як це можна зробити” – ці слова президент сказав на зустрічі з творчою інтелігенцією і студентами.

Зустріч проходила 17 грудня в місті Дніпро. Президент додав, що він народився в місті Болграді Одеської області і його бабуся говорила суржиком, навчання постійно відбувалося на російській мові.

“Хочу сказати, щоб ні в кого не було ніяких ілюзій: до 1997 року я не говорив українською мовою. Я є живим прикладом, що якщо ти хочеш, то легко опануєш українську мову”.

Президент сказав, що на даний момент йому легше спілкуватися українською мовою, хоча і тепер “пишет по-русски без ошибок” і він це може підтвердити на будь-якому диктанті. Нагадав Петро Олексійович і про те, що він володіє 5 мовами.

“Зараз я дуже часто їжджу країнами Східної Європи і мені не потрібен перекладач. Я б дуже хотів щоб усі українці мали таку можливість” – додав президент.

Петро Порошенко навів приклад закарпатців які хотіли б щоб їхні діти навчалися угорською.

“Я не маю нічого проти щоб ці діти знали угорську мові, але якщо вони не будуть знати українську, а уявіть собі таку ситуацію, що 75% не здали тест на українську мову. Яка дискримінація? Тому я за цих українців буду боротися теж, щоб захистити їхні права на вільне спілкування угорською мовою, якою я
зовсім не володію, крім слова köszönöm, що означає дякую, більше слів не знаю. Але все ще попереду”, – підкреслив президент, спілкуючись з присутніми.

Також гарант нагадав про проведення надзвичайно важливої освітньої реформи.

“Ми повертаємо в Україну українську школу – це дуже просто. Причому ми нікому не забороняємо вивчати мови національних меншин, але кожна дитина, яка закінчила українську школу, має вільно володіти українською мовою, яку ми маємо захистити в Україні. Цього ніколи не робилося раніше” – додав президент.

Крім того глава держави розповів про свою роботу. Під час зустрічі Порошенко дав зрозуміти молодим на завзятим максималістам те,що робота президента є такою ж роботою як і сотні видів робіт. Він вважає, що  такий вид роботи як президент є зовсім не складною, а навпаки цікавою і захоплюючою, про те вимагає великої пильності та відповідальності  як за суверенність, територіальну цілісність так і за благополуччя кожного громадянина держави.

Зокрема, один із присутніх учасників зустрічі сказав, що в майбутньому хотів би стати президентом країни  та поцікавився у гаранта , що найскладнішим є в його роботі. Петро Порошенко дав  стислу, чітку відповідь, що в його роботі немає нічого складного і побажав здійснення мрій тому  школяреві та загалом всім присутнім. Також, глава держави зазначив, що для того щоб все вдалося, потрібне  насамперед, велике бажання змінити країну на краще та велика підтримка як команди, громадян держави так і своєї сім’ї.