Понеділок, 4 Липня, 2022

Президент підписав законопроект про планування бюджету на три роки

Законопроект був направлений на підпис президенту 21 грудня 2018 року, а 8 січня його було повернуто до Верховної Ради з його підписом, пише yes-rivne.com.ua.

Президент України Петро Порошенко підписав проект закону “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо правового підґрунтя для запровадження середньострокового бюджетного планування)” (№8044). Така інформація з’явилася на сайті Верховної Ради України на сторінці проекту закону. На сторінці зазначено, що даний проект закон був направлений на підпис президенту 21 грудня 2018 року, а 8 січня його було повернуто до Верховної Ради з його підписом. Законопроект було ухвалено на сесії Верховної Ради 6 грудня 2018 року.

Проголосували за нього 238 народних депутатів України. Як зазначається в пояснювальній записці, мета законопроекту – це є створення правової основи для впровадження середньострокового бюджетного планування, подальший розвиток програмно-цільового методу, а також вдосконалення окремих норм Бюджетного кодексу України, що регулюють відносини, які виникають в процесі виконання бюджетів, звітування про їхнє виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства. Також в тексті законопроекті зазначено, що «для середньострокового бюджетного планування середньостроковий період включає плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди».

Законопроект має також на меті підвищення відповідальності розпорядників коштів за результати діяльності, а також щодо підвищення підзвітності. Законопроектом не передбачено встановлення точних цифр бюджету, а лише приблизних розрахунків доходів і видатків бюджету держави. Точні показники будуть встановлюватися законопроектом про бюджет на поточний рік.