П’ятниця, 13 Травня, 2022

Президент України відвідав Рівненський воєнний госпіталь

У межах робочої поїздки на Рівненщині Президент України Володимир Зеленський, вчора, 1 жовтня ознайомився з роботою Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми для учасників бойових дій на Донбасі, що діє на базі Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, розповідає “yes-rivne.com.ua“.

Такий центр є першим у системі охорони здоров’я та функціонує з грудня 2017 року. Він розрахований на 50 ліжок, штатна чисельність працівників – 66 осіб.

В центр звертаються учасники бойових дій з усієї України з наслідками важких черепно-мозкових та спінальних травм, які потребують тривалого лікування та реабілітації. Там проводять діагностику, надають висококваліфіковану медичну допомогу, а також медичну, психологічну, психосоматичну й соціальну реабілітацію.

Центр оснащений сучасним реабілітаційний обладнанням і тренажерами, працюють три зали фізичної реабілітації. Пацієнти займаються в басейні, де роблять перші кроки після травмування, відновлюють рух.

Всього госпіталь ветеранів війни має 240 ліжок. Щороку в ньому стаціонарно лікуються майже 5 тисяч ветеранів.

За словами Володимира Зеленського, саме такими мають бути реабілітаційний заклади.

Також Президент України поспілкуватися з ветеранами АТО та вручив двом героям подарунки.

Володимир Олександрович наголосив, що українці завжди будуть вдячні нашим воїнам, які зберегли державну самостійність, і лікарям, які надають допомогу всім постраждалим на війні зберегти життя та відновитися.

Керівництво госпіталю розповіла Президенту України, що наразі в комплексі необхідно реконструювати терапевтичний корпус. Для цього необхідно близько 20 млн. грн.

Зеленський пообіцяв, що скаже Прем’єр-міністру, щоб розглянув це питання.

По завершенню візиту Президент висловив ідею побудови декількох аналогічних госпіталів для учасників бойових дій в області.

Крім того, Глава держави пообіцяв посприяти госпіталю в закупівлі техніки для комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії.