Четвер, 12 Травня, 2022

Проєкт “Велике будівництво”: як він реалізується на Рівненщині?

«Велике будівництво» – це український проєкт, який спрямований на масштабну розбудову інфраструктури міст України. Туди відноситься будівництво  доріг та соціально важливі об’єкти такі, як: школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги, майдани та стадіони, розповідає сайт yes-rivne.

Що має з’явитися на Рівненщині завдяки президентському проєкту?

Основною ціллю національного проєкту є будівництво та капітальна реконструкція більше шести тисяч кілометрів доріг, ста шкіл, ста дитячих садків, двадцяти п’яти центрів екстреної медичної допомоги, ста спортивних комплексів по всій території країни. Завершити реконструкцію вищеперерахованих об’єктів планують до кінця поточного року.

Їхнє будівництво засноване на принципах енергетичної ефективності та заощалдення коштів громад, високої якості, інклюзивності та націленості на кожного українця як клієнта.

«Велике будівництво» на Рівненщині

На Рівненщині у рамки національного проєкту «Велике будівництво» входить будівництво п’яти шкіл, п’яти дитячих садочків та п’яти спортивних стадіонів. В області вже розпочато будівництво та реконструкція вищеперечислених об’єктів, а також капітальний ремонт відділень лікарень та доріг. Для кожного регіону це надзвичайно важливі інфраструктурні об’єкти.

Кабінет Міністрів України вже затвердив перелік усіх обласних об’єктів, загальна сума яких становить більше п’ятисот мільйонів гривень. Цьогоріч із них заплановано спрямувати 210 мільйонів гривень. Кошти для цього залучено з державного, обласного, районного та місцевого бюджетів.

Об‘єкти на Рівненщині, які входять у президентський проєкт «Великого будівництва»

Перш за все, у Рівненській області заплановано відремонтувати рекордну кількість державних доріг. Це майже двісті кілометрів доріг. Наразі на автотрасі державного значення Н-25 Городище – Рівне – Старокостянтинів Службою автомобільних доріг у Рівненській області ведуться роботи на семи ділянках загальною протяжністю 40 км. Основні роботи сконцентровані на ділянці між містами Костопіль та Сарни, аби вже до завершення будівельного сезону створити безпечний та комфортний проїзд від Рівного до Сарн.

Тривають роботи поблизу кордону з Республікою Білорусь на півночі та на межі Рівненської та Хмельницької областей на півдні.

Як зазначають у Службі автомобільних доріг у Рівненській області, зараз запроваджено розширені гарантійні терміни на відремонтовані дороги. Тобто впродовж 5-ти років після здачі об’єкта в експлуатацію всі недоліки, що виникатимуть, будуть усуватись коштом і силами підрядника, що виконував роботи.

Розпочате будівництво й на ділянці Н-02 /М-06/ – Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка, де відновлюють 15 км ділянку. Капітально ремонтують 6 км відрізок на трасі Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне. Будівельники працюють на автошляху М-19 Доманово – Ковель – Чернівці – Тереблече, де відновлюють 5-ти кілометрову ділянку в районі Ужинецького перехрестя.

Також в рамках масштабної Національної програми «Велике будівництво» відновлять 73,5 км місцевих доріг. На сьогодні спорудження доріг триває за графіком і Рівненщина має одні з найвищих показників готовності по Україні.

Зокрема, у Березнівському районі завершено будівництво 10 км автомобільної дороги Кам’янка- Велике Поле. На території Трипутнянської сільської ради, що на Дубровиччині, відремонтували майже 11 км. Нове асфальтне покриття має відрізок Красносілля-Сопачів, що у Володимирецькому районі. Три кілометри автошляху Рокитне-Дерть, що на Рокитнівщині теж відремонтували в рамках «Великого будівництва». Завершені роботи на ділянці Здолбунів-Глинськ-Стеблівка.

  • Проєкт «Велике будівництво» також спрямував свої ресурси на відновлення таких важливих пам’яток Рівненщини, як: Тараканівський форт, Острозький та Дубенський замки. Їхня реставрація запланована на 2021 рік, про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
  • Паралельно відбувається будівництво універсального спортивного залу обласної спеціалізовної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, який розташований на території Шпанівської сільської ради, що на Рівненщині. Зауважимо, що це є один із найбільших спортивних об’єктів на Західній Україні. Його загальна вартість відповідно немала: більше трьохсот мільйонів гривень. Будівництво такого спортивного комплексу доволі перспективне, адже там будуть відбуватися тренування та змагання не лише з індивідуальних та ігрових видів спорту, а також їх легкої атлетики у зимовий період. Наразі в області немає подібного закладу, тому місцеві спортсмени змушені відвідувати інші регіони, де вони мають можливість професійно тренуватись.
  • Сарненська районна лікарня також буде відновлена завдяки проєкту «Велике будівництво». Цей медичний заклад є одним із небагатьох, де запланована реконструкція приймального відділення. Окрім Сарненської районної лікарні роботи розпочнуться і у Рівненській обласній лікарні. Тендерні процедури відбудуться у міських лікарнях Рівного, Дубно, Березнівська, Володимирецька та Рокитнівська. До кінця поточного року реконструкція всіх приймальних відділень повинна завершитись.
  • У місті Дубно відновлять шкільний басейн, який уже вісім років не працював.
  • У селі Гощанського району зі старого приміщення зроблять новий дитячий садок.
  • У Сарнах завдяки національному проєкту «Велике будівництво» запрацювала одна з найбільших спортивних арен, який назвали «магнітом» Рівненщини;
  • На Дубровиччині «Велике будівництво» дозволило відкрити новий дитячий садок, який уже працює.
  • На Демидівщині відкрито оновлену опорну школу та учні Корнинського ліцею розпочали навчання вже у повністю відремонтованому корпусі ліцею.
  • З першого вересня 2020 року більше тисячі школярів пішли на навчання у нові школи та дитячі садки.
  • На Костопільщині триває реконструкція стадіону, який призначений для спортсменів-легкоатлетів.

Ще до кінця 2020-го року на Рівненщині заплановано відновлення ще багатьох важливих об’єктів у рамках національного проєкту «Велике будівництво», а далі – буде.