Субота, 2 Липня, 2022

Досьє на Володимира Хомка: біографія, злети і скандали мера Рівного

Володимир Хомко – відомий український політик, міський голова Рівного. Народився 1 серпня 1957 році у Рівному, пише yes-rivne.com.ua.

Освіта

Володимир Хомко закінчив восьмирічну школу номер 2 та середню школу номер 12 у місті Рівному. Після завершення навчання в школі у 1975 році майбутній мер Рівного вступив в Український інститут інженерів водного господарства. У 1980 році Володимир Євгенович закінчив навчання в інституті  та згодом почав працювати асистентом і науковим співробітником у своїй альма матер.

Кар’єра і бізнес

Кар’єра майбутнього мера Рівного розпочала свій розвиток у зовсім іншому напрямку. Спочатку він працював у Тернопільському управлінні експлуатації меліоративних систем та протипаводкових споруд. Через деякий час працював в інституті випускником якого був. До 1991 року Володимир Хомко займав посаду інженера-будівельника на різноманітних підприємствах міста Рівного. Через деякий час Володимир Хомко розпочав працювати у «Рівнеоблводоканал», де був і начальником дільниці, і головним інженером, а також першим заступником директора підприємства.

У 2001 році Володимир Хомко став контрактером фірми CH2М Hill у програмі модернізації муніципального водопостачання в Україні, що фінансувались Агенцією з міжнародного розвитку США.

Із цього моменту, точніше з 2002 року доля Володимира Хомка пов’язалась із політичною діяльністю. Тоді він був запрошений на посаду начальника управління водопровідно-каналізаційного господарства Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства. Вже тоді він брав активну участь у розробках різноманітних законів України, а також постанов Кабінету Міністрів та інших нормативних актів у цій сфері.

З 2005 по 2008 рік Володимир Хомко займав посаду директора РОВКП ВКГ “Рівнеоблводоканал”.

Розвиток політичної кар’єри

Стрімкий розвиток політичної кар’єри Володимира Хомка розпочався ще у 2006р. Тоді він активно балотувався  на посаду Рівненського міського голови, але програв Віктору Чайці, який тоді переміг у виборах. Сам Володимир Хомко позиціонував себе безпартійним, але його кандидатуру саме тоді пов’язали з головою обласної державної адміністрації міста Рівного Василем Червонієм.

Проте у 2008 році Володимир Хомко став мером Рівного як самовисуванець. Тоді колишній партнер Володимира Хомка Василь Червоній став його опонентом, проте йому довелося зайняти друге місце на місцевих виборах

Новий очільник міста створив в Рівненській раді власну фракцію із політиків, які балотувалися як висуванці від маловідомої партії “Всеукраїнський патріотичний союз”

У 2010р. Володимира Хомка вдруге обрали мером міста Рівного. Проте тоді очільник міста балотувався від власної партії «Всеукравнський патріотичний союз». Сильних конкурентів на посаду голови міста Рівного Володимир Хомко цього разу не мав. Його опонентами були Олександр Лащук, директор Рівненського обласного музичного драматичного театру Володимир Петрів та рівненський адвокат Андрій Друзенко

У 2012 році Володимир Хомко балотувався до Верховної Ради по 152 виборчому округу як безпартійний самовисуванець, але програв керівнику обласної “Свободи” Олегу Осуховському, підприємцю Олегу Червонюку і нардепу Віктору Матчуку

У 2015 році його втретє обрали міським головою Рівного. Тоді він набрав у два рази більше голосів за його головного конкурента Дмитра Якимця.

Сім’я

Володимир Хомко – вдівець. Його жінка – Хомко Марія Мар’янівна померла ще в 2019 році. Він батько двох доньок: одна із них живе у Рівному разом із батьком, а старша переїхала в Сполучені Штати Америки.

Найгучніші скандали

Уперше діяльність Володимира Хомка як мера міста Рівного розкритикували у вересні 2015 року. Тоді у соціальній мережі Facebook була створена сторінка «Рівне без Хомка!». Дописи групи критикували його, у коментарях люди згадували його негативні сторони. Більш того, учасники сторінки організовували і публічні акції, які були спрямовані проти діяльності Володимира Хомка.

Розпалом скандалу стала ситуація, організована учасниками руху «Рівне без Хомка!». 22 вересня 2015 року вони встановили на центральній площі міста Рівного так званий «Пам’ятник пустим обіцянкам Володимира Хомка». Проте наступного дня працівники комунальних служб прибрали пам’ятник із центру міста

Проте на цьому рухи проти Володимира Хомка не закінчувались. Буквально через декілька днів, 25 вересня 2015 року, було організовано автопробіг із гаслом «Рівне без Хомка!». Проте організаторами цього були вже не учасники групи у Фейсбук, а рівненський «Автомайдан». Таким чином учасники автопробігу висловлювали особисте невдоволення діяльністю чинного мера міста.

2016 рік також не обійшовся без скандалів: Володимир Хомко опинився у центрі «туалетного скандалу». Це сталося через те, що очільник Рівного не зміг покарати винуватих, які брали участь у будівництві об’єкта на кладовищі «Молодіжне». Тоді Хомко потрапив під приціл активістів, невдоволених жителів міста та журналістів.

Причиною скандалу стало те, що Володимир Хомко не дотримався обіцянки щодо знесення вбиральні, яку поставили у центрі кладовища.

Проте на цьому скандали у 2016 році не завершились: очільник міста Рівного вкотре потрапив у його розпал. Володимир Хомко назвав депутатів радикальної партії Олега Ляшка «гомосеками». Такий вираз він вжив після перерви під час засідання міської ради. “Гомосеки прийшли?”, – запитав Володимир Хомко.

Відповідь не забарилась: народний депутат Радикальної партії Андрій Лозовий також обізвав мера Рівного та пообіцяв влаштувати йому «пекло»

Звісно, що скандали на цьому випадку не припинилися. Упродовж трьох років жителі Рівного критикували діяльність Хомка, засуджували його вчинки, проте йому вдалося бути мером міста до сих пір.

Наприклад, у 2019 році проти очільника Рівного було порушено кримінальне впровадження через зловживання владою та своїм становищем.

У 2019 році проти мера Рівного Володимира Хомка порушено кримінальне провадження за зловживання владою. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив рівненський адвокат Роман Денисюк, як зазначає “112 канал”.

Наразі Володимир Хомко ще досі займає посаду мера Рівного, проте вибори, які відбудуться в жовтні, стануть вирішальними у кар’єрі Володимира Хомка.