Четвер, 30 Червня, 2022

Вибори 2020: скандальна біографія Олександра Третяка

Цьогорічні вибори міського голови Рівного мають неочікувані сюрпризи та повороти. Перш за все, ніхто не думав, що до другого туру пройде Олександр Третяк. Адже до цього він не мав значного політичного досвіду, пише “yes-rivne.com.ua“.

Журналістам видання «Антикор» стали відомі нові та цікаві факти біографії про кандидата на посаду мера міста Рівне. А саме, від кого, з самого початку, мав балотуватися Олександр Третяк. Крім цього, вже мабуть не новина, є інформація про сумнівне «ректорство» Олександра. 

2 листопада 2020-го року Рівненська міська ТВК надала офіційні результати виборів. До другого туру пройшли два кандидати: Віктор Шакирзян від політичної партії «Рівне Разом» та Олександр Третяк від політпартії «Європейська солідарність». Лідером перших перегонів став Віктор Шакирзян (19,84%). Олександр Третяк набрав 16,93%.

Саме вихід Третяка до другого туру став для всіх несподіванкою. Проте, чи справді це така несподіванка. Позитивними факторами, які зіграли свою роль для Олександра є:

  • Високий рейтинг політичної партії, франшизу якої він отримав;
  • Мала явка людей на виборах;
  • Високий ступінь мобілізації самого електорату. 

Разом з тим, якщо за лідера партії «Рівне Разом» голосують широкі верстви населення, то Третяк має невелику групу людей. Тобто, він не має такої впізнаваності серед рівнян, як наприклад його опонент. 

У деяких рівнян і досі виникає питання: хто ж такий Олександр Третяк і звідки він з’явився? 

«За майбутнє» чи «Європейська солідарність» 

Уся біографія Олександра Третяка наповнена знаками питання. Що ж стосується його політичних амбіцій, можна стверджувати, що для нього на першому місці стоїть можливість отримати владу. А все через те, що у серпні він розглядався як кандидат від партії Коломойського «За майбутнє». 

Те, що представники «Європейської солідарності» хочуть видати Третяка за свого, виглядає смішно. Запитайте чому? А все через те, що у серпні він мав бути третім у партійному списку «За майбутнє», щоб балотуватися у Рівненську обласну раду. Таку інформацію може підтвердити головний пастор церкви п’ятидесятників Ігор Ясенюк. Він, до речі, очолював партійний список «За майбутнє». 

Крім цього, Олександр Третяк є підлеглим Ігоря Ясенюка, так як є активним проповідником церкви п’ятидесятників. 

Разом з тим, Третяк тривалий час був активістом партії Ігоря Коломойського та підтримував на виборах ще одного народного депутата з групи» За майбутнє» Віктора Мялика. 

Сумнівне «ректорство» 

Олександр Третяк – наймолодший ректор в Україні. Саме так, називає себе сам кандидат на посаду міського голови Рівного. Сюжет про його сумнівне «ректорство» днями вийшов на телеканалі «ITV». 

Третяк – ректор Рівненської духовної семінарії та академії Християн віри Євангельської. У сюжеті, на користь думки, що він не відповідає вимогам до ректора вищого навчального закладу, бо немає ні наукового ступеня, ні вченого звання, висловилися троє ректорів провідних університетів Рівненщини.

Олександра Третяка називають «несправжні ректором», а семінарію, яку він очолює – неіснуючою через те, що його призначили на керуючу посаду у 26 років, він не має вченого ступеня. А як ми знаємо, ректор має бути хоча б кандидатом наук. Сама ж семінарія, ніби, ніде не зареєстрована. Тим самим, її випускники отримують не дійсні дипломи. 

Думки ректорів ВНЗ Рівненщини

Ігор Пасічник, ректор НУ «Острозька академія», голова Ради директорів та очільник Асоціації вишів Рівненської області розповів, що у списку вишів Рівненська духовна семінарія Християн віри Євангельської ніде не зазначена. 

Все через те, що у той перелік входять тільки вищі навчальні заклади, які мають ліцензію та державну акредитацію. 

За словами, Анатолія Дем’янчука, ректора Міжнародного економік-гуманітарного університету ім. Степана Дем’янчука, для ректорство потрібно мати хоча б звання кандидата наук і мати досвід роботи у ВНЗ не менше 10-ти років. 

Руслан Постоловський, ректор Рівненського державного гуманітарного університету повідомив, що подібної академії не чув і не бачив. 

Біографія кандидата

Олександр Третяк народився 13 грудня 1985 року у селі Липне Волинської області. У 2003-му році закінчив Липненську ЗОШ I-III ступенів та вступив до МЕГУ ім. С. Дем’янчука на факультет романо-германських мов. 

У 2007-му році вступив до Львівської  богословської семінарії та прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача.

Через рік, Олександр отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Мова та література (англійська)». 

У 2010 році отримав диплом магістра духовної семінарії за спеціальністю «Практичне богослов’я». 

У 2012-му році став ректором навчального закладу Рівненська духовна семінарія і Академія ХВЄ, де працює нині. 

Позиції

У жовтні 2019-го року Олександр Третяк став відомим завдяки виступу на сесії міської ради, де просив заборонити рекламу Хелловіну. Він назвав зображення дівчини на білбордах, де вона вся у крові, прямою пропагандою насильства та суїциду. 

Разом з тим, Третяк гостро критику рух ЛГБТ+. 

«Моя позиція щодо ЛГБТ грунтується на тому, що кожен має право на свою думку без нав’язування її іншим, – каже Олександр Третяк.

Ще Олександр Третяк не підтримує ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок та домашньому насильству та боротьбу з цим явищем. 

Сім’я

Олександр Третяк одружений, має сина Данила, якому вісім років. Дружина – Третяк (Герман) Ольга Сергіївна, 1989-го року народження. Працювала медичною сестрою у Рівненському обласному центрі службі крові. Останніх півтора роки має проблеми із суглобами, хворіє артритом, тому не працює.

Тесть Олександра Третяка – Герман Сергій Йосипович, 1964 року народження. Один із засновників Рівненського обласного фонду «Відродження». Теща – Герман Людмила Михайлівна, 1967 року народження. Одна з керівників цього фонду. 

Майно

Кандидат володіє двома автомобілями:Mercedes-Benz Vito 111 CDI 2005 року та Volkswagen Passat СС 2009 року. За словами помічника Третяка, транспортні засоби належать духовній семінарії, а зареєстроване на кандидата через «бюрократичні процедури».