Понеділок, 4 Липня, 2022

Володимир Хомко відвідав Форум місцевого самоврядування в Києві

Як стало відомо, очільник міста Рівного Володимир Хомко вирушив до столиці де став одним з учасників Форуму місцевого самоврядування. На форум завітали представники органів влади різних рівнів з усієї України, а також –  президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, пише yes-rivne.com.ua.

Форум урочисто відкрив о 09:30 год глава держави Петро Порошенко. На форумі було заплановано обговорення та підведення підсумків реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Нагадаємо, що реформу з децентралізації було прийнято в 2014 році.

Найголовнішими темами над якими працюватиме форум є:

  • повноцінний широкофрматний розвиток технологічної та ІТ-рішення;
  • розробка дорожніх карт і пріоритетів для майбутнього громад;
  • фінанси і ресурси: можливості та дії в реалізації секторальних повноважень;
  • нова регіональна політика – дієвий інструмент розвитку регіонів і громад;
  • енергоефективність – заощадливість та конкурентоспроможність.

Також в роботі форуму з тими чи іншими питаннями взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр фінансів України Оксана Маркарова, віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, а також експерти з питань реформування місцевого самоврядування Ткачук Анаталій та Ганущак Юрій, голова Асоціації об’єднаних громад Корінний Олександр, народні депутати та міські голови.

Реформа з децентралізації почалася в 2014 року. Зокрема 1 квітня уряд ухвалив Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка є дорожньою картою ключової реформи. Суть реформи передбачає формування, надання та розширення необхідних ресурсів та повноважень місцевому самоврядуванню, а також за прийняття рішень та несення відповідальності за них.