Понеділок, 4 Липня, 2022

День виборів президента України наближається: що потрібно знати виборцю

В цю неділю, 31 березня, в нашій державі пройдуть чергові вибори президента. yes-rivne.com.ua наводить основну інформацію, яку варто знати, йдучи на дільницю в день голосування:

 1. Відкриються всі виборчі дільниці для голосування о 8.00 і працюватимуть без перерв до 20.00. отож прийти та виконати свій громадянський обов’язок необхідно саме в цей час. Також, нагадуємо, що в ніч з 30 на 31 наша держава переходить на літній час, а отже потрібно перевести свій годинник на одну годину вперед.
 2. Віддати свій голос можна на виборчій дільниці, яка відноситься до вашого місця проживання. У випадку, якщо людина через вік або стан здоров’я не може прийти на дільницю, то можна проголосувати вдома. Для цього потрібно завчасно звернутися для реалізації цього права.
 3. Для отримання бюлетеня обов’язково потрібен паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб які нещодавно прийняли громадянство нашої держави). Для військовослужбовців строкової служби можна використати військовий квиток. Наголошуємо, ні водійське посвідчення, ні студентський квиток не дають права отримати від члена ДВК бюлетень для голосування.
 4. Процедура отримання бюлетеня виглядає так: на виборчій дільниці з допомогою спеціальних табличок знаходимо стіл з назвою вулиці та будинку, де проживаєте, після пред’явлення документу отримуєте бюлетень і залишаєте власний підпис у списку виборців та на контрольному талоні, після відокремлення якого можна йти до кабінки для таємного голосування. Необхідно звернути увагу, щоб на бюлетені не було ніяких додаткових позначок, інакше голос при підрахунку не врахують.
 5. Якщо в день виборів вас не буде у списку виборців, то проголосувати не зможете. Щоб такого сюрпризу не сталося, необхідно завчасно упевнитися, що ви є у списку виборців.
 6. У випадку, якщо у списку виборців особисті дані внесені з помилкою, відмовити в голосуванні вам не можуть. Але бюлетень дадуть при умові, що зрозуміло що у списку дійсно ви.
 7. Під час головування отриманий бюлетень заповнюється особисто. Навпроти обраного кандидата необхідно поставити плюс, але лише один.
 8. В бюлетенях на даних виборах буде відсутня графа проти всіх, тому йдучи на вибори необхідно чітко визначитися зі своїм кандидатом.
 9. Голосування є таємним. Однак, якщо фізичні можливості не дозволяють самостійно заповнити бюлетень, то можна скористатися допомогою когось із виборців, але не членів ДВК, кандидатів у президенти та інших офіційних осіб. В кабінку під час голосування можуть заходити неповнолітні діти. Показувати комусь заповнений бюлетень, фотографувати або знімати його на відео заборонено.
 10. Виборець, може один раз замінити бюлетень, у випадку якщо помилився або зіпсував його. Для цього потрібно написати заяву з проханням замінити бюлетень.
 11. Вкинувши заповнений належним чином бюлетень, необхідно залишити виборчу дільницю, так як перебувати виборцю в приміщені дозволено лише впродовж часу, потрібного для голосування.