Понеділок, 8 Серпня, 2022

Мобілізація жінок у Рівному: спростування найпоширеніших фейків

Мобілізація населення в Україні триває через повномасштабне вторгнення росії на наші землі та запроваджений воєнний стан. Наразі питанням, яке багатьох хвилює є чи будуть забирати на службу рівнянок, тому що вже з 1 жовтня 2022 року усіх жінок ставитимуть на військовий облік. Через це у соціальних мережах з’явилося безліч непідтверджених чуток та фейків щодо примусової мобілізації українок, пише yes-rivne.com.ua.

Найпопулярніші фейки про мобілізацію жінок 2022

У Центрі протидії дезінформації спростували найпопулярніші з них. 

Фейк: українок віком від 18 до 60 років призиватимуть в армію, а далі – на війну

Взяття на облік жінок розпочнеться в другий місяць осені. Тобто, українка набуває статус військовозобов’язаної та перебуває у запасі ЗСУ, Нацгвардії тощо. Проте, це стосується лише жінок тих професій, які вказані в наказі Міноборони України від 11.10.2021р. №313.

Фейк: якщо у рівнянки є діти, то її теж заберуть в армію, а діти будуть перебувати з родичами

Пояснюємо, жінка, яка має неповнолітніх дітей (віком до 18 років) не підлягає призову в армію через мобілізацію. 

Фейк: та, що Ви кажете, сам бачив жінки служать, скільки є відео та репортажів про це

Взяття на облік не є мобілізацією. Абсолютно всі представниці прекрасної, та дійсно сильної, статі роблять це добровільно або підписують контракт. Мобілізація рівнянок можлива лише за військовими спеціальностями, котрі наразі є у дефіциті. Крім цього, жінок можуть направити на виконання робіт із забезпечення оборони держави. 

Фейк: примусово можуть забрати? 

Ні, і ще раз ні. Під час воєнного стану рівнянок приймуть до лав армії та на службу у військовий резерв тільки за контрактом, без примусу, лише на добровільних засадах. 

Військовий облік – це елементарний перепис жінок, який має на меті стати зрозумілим державі, хто і на яких посадах може бути ефективним та корисним для України під час війни з російською федерацією. 

Додамо, що є перелік жіночих професій, на які діє мобілізація. Це – програмісти, медики, юристи, журналісти, музиканти, працівники громадського харчування та поліграфії, соцпрацівники, бухгалтери та працівники. 

Нагадаємо, що в Україні воєнний стан продовжили до 23 серпня. Це рішення обумовлене тим, що для контрнаступу потрібно значно більше часу, ніж для оборони. Верховна Рада відмінить дію воєнного стану, якщо захисники України звільнять нашу землю від росіян менш ніж за три місяці.