Субота, 14 Травня, 2022

Головні пам’ятки міста Бердянськ

Містечко з населенням трохи більше ста тисяч, розташований на берегах Азовського моря, вражаючий колоритом. Бердянськ порівнюють з Одесою, але вони різні. Кожне з міст прекрасний по-своєму. Що незвичайного і вартого уваги в приазовському містечку Бердянськ? Це місто в літній сезон приймає сотні тисяч туристів з усієї України. Найбільше приїжджає туристів з Дніпра, сусіднього Запоріжжя, Кривого Рогу. Автобус Дніпро-Бердянськ доїжджає за кілька годин до берега Азовського моря. Квитки недорогі, маршрут до моря і сонця – короткий. Що може бути краще? В Бердянськ приїжджають за солоним морським бризом, теплим літнім сонцем і бичками. Риба-бичок – не просто продукт харчування, але історична складова міста. Під час голодомору бички рятували жителів Бердянська від голоду і смерті. Зараз на Приморській площі встановлено пам’ятник бичку. Невеликий, але дуже симпатичний.

Що ще подивитися в морському Бердянську?

Продовжимо прогулянку по набережній. Ціна квитка Дніпро-Бердянськ невисока, тому в морської Бердянськ з великого мегаполісу приїжджають сім’ї і навіть студенти, які розглядають недорогі варіанти відпочинку. Прогулюючись по набережній далі бачимо ще кілька гарних скульптур з глибоким змістом:

  • Крісло жений. Згідно з легендою, крісло встановили в місці перетину стихій: води, повітря, землі і вогню. Красива легенда.
  • Ближче до моря встановлені сонячний годинник. Годинник показує точний час, але воно відстає від столичного десь на двадцять хвилин. У Бердянську свій відлік часу, ніж місцеві жителі пишаються.
  • Проходячи по акуратній плитці набережній – будьте обережні. Чи не наступите на ще один пам’ятник: скульптуру, встановлену на честь місцевих рибалок, сантехніків і навіть дачників. Аналогів немає. Пройти мимо – неможливо.
  • На березі стоїть біла ротонда. Напис “Бердянськ” нагадуємо про місце знаходження (раптом ви поспішали сісти в автобус і забули місце кінцевого прибуття).

Є в Бердянську і місця для любителів творчості. Художній музей імені Бродського. Названий він на честь іншого Ю

Музей сучасний, затишний, представлені десятки талановитих полотен. Художники і любителі симпатичних полотен відвідують музей обов’язково. Місцеві не обмежуються одним відвідуванням. Якщо ви приїхали в гості до місцевих, попроси зводити вас в цей музей.

Купити квиток Дніпро-Бердянськ вигідно онлай: точний розклад, ціни і варіанти відправлень, серед яких виберіть відповідний. Маршрут короткий і до моря. У Бердянську навіть в холодну пору року прогулянки по набережній в задоволення.