Середа, 10 Серпня, 2022

Досьє на рівненського мера Олександра Третяка

У 2020-му році на зміну багаторічному очільнику міста Рівне Володимиру Хомко прийшла молода і амбіційна зміна – як то кажуть, “свіжа кров” Олександр Третяк, який зумів обійти опонента на місцевих виборах і обійняти посаду мера Рівного, пише сайт yes-rivne.com.ua. Редакція нашого сайту зібрала цікаву інформацію про Олександра Третяка. Що ж відомо про теперішнього міського голову Рівного до приходу на керівну посаду – читайте нижче.

Народився на Волині, однак все свідоме життя пробув на Рівненщині

Хоч Олександру Третяку і судилося стати мером обласного центру Рівненщини, однак народився майбутній політик на Волині, у селі Липне. Освіту здобував у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука, де обрав для себе кафедру романо-германської філології. Продовжив здобувати освіту у Львівській богословській семінарії.

Олександр Третяк вважається наймолодшим ректором Рівненської духовної семінарії та академії (у 2011-му році). На цю посаду його обрав колектив. Щоправда, згодом, під час виборчої кампанії у 2020-му році Олександр Третяк візьметься “хайпувати” цим фактом зі своєї біографії, через що втрапить в скандал і сувору критику від ЗМІ та ректорів вишу.

Активний громадський діяч, волонтер та координатор соціальних проєктів

Олександра Третяка добре знають в Україні завдяки його активній громадській діяльності. Він – засновник та координатор багатьох соціальних проєктів, волонтерських ініціатив, що виходили далеко за межі України. Так, зокрема, він брав участь у реалізації медичних та освітніх проєктів для дітей з африканських країн.

Коли на Сході України розпочалася війна, Олександр Третяк взявся активно за волонтерську діяльність і допомагав українським бійцям. З цього часу рівненський мер постійно займається організацією допомоги сім’ям воїнів АТО.

Встиг Олександр Третяк до посади міського голови Рівного працювати і на місцевому телебаченні. Він вів суспільно-просвітницьку програму на телеканалі “Рівне-1”, де висвітлювали найважливіші і найгостріші актуальні соціальні питання. Тут майбутній міський голова Рівного говорив про проблему корупції в Україні, про безробіття, підіймав питання демографічної кризи тощо.

Окрім переліченого, Олександр Третяк також став ініціатором проведення багатьох соціальних ініціатив. Зокрема, він став ініціатором Фестивалів родини та популярної акції “Підвези медика”, що її реалізували в багатьох українських містах в ході першої хвилі поширення хвороби COVID-19.

Що стосується релігійних переконань Олександра Третяка, то він впевнений, що Рівне можна назвати духовною столицею України. Він – представник християнської протестантської церкви євангельських християн. Займався організацією молитовних сніданків при Рівненській обласній державній адміністрації, змінив роботу міжцерковної ради Рівного шляхом об’єднання представників різних конфесій навколо однієї спільної мети.