Понеділок, 21 Червня, 2021

Історія юних рівненських героїв, які не побоялися заявити про свою думку президенту

Віктор Чайка – легендарний мер Рівного

12 років місто Рівне живе без Віктора Чайка. 12 років тому у польському місті Ополє, дорогою до Німецької клініки, перестало битися серце...

Досьє на Віктора Шакирзяна – лідера електоральних симпатій рівнян

Політичні настрої рівнян і прихильність до тих чи інших кандидатів часто змінюється - це й не дивно, адже кожен політик має свої...

“Джинса” перед виборами по-рівненськи: найгучніші скандали з “замовними” статтями

Традиційна вже ситуація перед виборами в Україні (та й не тільки в Україні) - це сила-силенна замовних статтей на політиків, які починають...

Досьє на Володимира Хомка: біографія, злети і скандали мера Рівного

Володимир Хомко - відомий український політик, міський голова Рівного. Народився 1 серпня 1957 році у Рівному, пише yes-rivne.com.ua. Освіта

Пам’ятаєте історію про юних “рівненських героїв”, які не побоялися висловити слова протесту чинній владі? Про скандальну ситуацію, яка трапилася в самому обласному центрі Рівненщини, ще довгий час “трубіли” вітчизняні ЗМІ, а в мережі точилися суперечки стосовно того, чи правильно зробили юні рівняни і чи не був їхній вчинок бздурою, пише сайт yes-rivne.com.ua.

Так чи інакше, однак історія рівненських героїв 2019-го року назавжди запам’ятається мешканцям нашого міста і всім українцям, і назавжди увійде в історію як героїчний і сміливий вчинок простих, юних патріотів. Пригадаємо разом, як це було – тоді, в 2019-му і які мав наслідки мітинг з кількох людей у Рівному.

Поодинокий мітинг в центрі Рівного в 2019-му: як все починалося?

25-го травня 2019-го року в центральній частині міста, на Майдані Незалежності в Рівному відбувся мирний мітинг – “тиха” акція протесту, за участі всього кількох людей, серед яких була неповнолітня дівчинка. Рівненські мітингарі вийшли на майдан з плакатами, на яких красувалися заклики підтримати імпічмент чинному Президенту України, яким на той час вже був Володимир Зеленський. На плакатах писало: “Імпічмент президенту” та “Не куміство, а по-братськи”.

Здавалося, ну що тут незаконного і кричущого – молоді люди просто вийшли з мирними закликами і висловили свою думку стосовно діяльності влади. Однак місцевим правоохоронцям, вочевидь, така поведінка не надто припала до душі і у висловленні власних думок мирним чином правоохоронці побачили щось незаконне, тож дуже скоро їхній мітинг “прикрили”.

Як “прикриття” діяльності мітингарів пояснили місцеві правоохоронці?

Рівненські поліцейські в результаті припинили мирний мітинг в центрі міста, тому юні мітингарі недовго простояли зі своїми плакатами на Майдані Незалежності. Мітинг, фактично, примусово зупинили, адже потім одна з затриманих – неповнолітня дівчинка – розповіла про те, що на неї кричали, тиснули і ледь не силою затягнули в поліцейський відділок, змусивши зупинити мирну акцію протесту. Більше того, правоохоронці дорікнули неповнолітній в тому, що вони “зіпсували їм день”, хоча вони, відповідно до букви закону, зареєстрували свою акцію (поліцейські ж намагалися інкримінувати учасникам мітингу незаконне зібрання).

Місцева поліція, звісно ж, не визнала те, що силоміць змусила юних патріотів пройти у відділок та припини свій мирний мітинг. У поліції вже згодом розповіли про те, що дівчину та хлопця вони не затримували, що лише запропонували молодим людям прослідувати до відділку поліції, без обмеження свободи учасників мітингу.

Там вже, у відділку поліції, на двадцятирічного та шістнадцятирічну учасників мітингу склали адміністративні протоколи (на дівчинку – у присутності матері і на неї через невиконання батьківських обов’язків з виховання дітей). Всі матеріали пообіцяли скерувати до суду для подальшого прийняття рішень.

Реакція чинного Президента України Володимира Зеленського на дії поліції

Що ж відповів юним мітингарям чинний гарант? Президента, звісно ж, ця ситуація не оминула увагою (ще б пак – “трубіли” про це всі ЗМІ), тому він через деякий час написав на своїй сторінці у Facebook, що провів власне розслідування цієї ситуації.

За його словами, жодного затримання мітингарів в Рівному не було, однак “правоохоронці могли діяти м’якше”. Також гарант пообіцяв українцям, що в поліції проведуть службову перевірку, а МВС закликав не вживати обмежувальних заходів проти політичних протестувальників, якщо вони не порушують порядок.

Місцева прокуратура розслідування провела і перевірила складені адміністративні протоколи, однак заявила, що жодних порушень там не виявила.

Як відреагували інші політики, чиновники, громадські діячі та активісти на події травня в 2019-му?

Доволі “стриману” реакцію на події травня 2019-го в Рівному поділили далеко не всі. Так, наприклад, перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила своє обурення на своїй сторінці у Facebook. Вона повідомила тоді про те, що готує запит в Національну поліцію і заявила, що МВС негоже лізти в політичні справи.

Відреагувала на цю неоднозначну ситуацію і відома правозахисниця Олександра Дворецька, яка нагадала правоохоронцям про те, що, згідно з чинною Конституцією, в Україні діє повідомчий характер проведення зібрання, а відсутність повідомлення про зібрання не робить його незаконним. Олександра Дворецька також виступила на підтримку юних активістів і заявила, що жодних причин припиняти акцію у Рівному не було.

Попри реакцію громадськості, юних рівненських активістів тоді визнали винними в суді

В червні того ж року відбулося судове засідання в Рівненському міському суді, яке визнало винними в адміністративному правопорушенні обох учасників травневого мітингу за імпічмент  президенту. На це батьки активістів тоді заявили, що будуть подавати апеляцію, адже не вважають, що їхні діти порушили чинне законодавство.

В червні визнали винними, а в серпні – виправдали

Та справедливості таки є місце в нашому житті – Дар’ю, яку визнали в червні винною у порушенні адміністративного законодавства, вже менш ніж через два місяці виправдали і визнали невинною. Так само виправдали і другого учасника мітингу. Самі ж протоколи про адміністративні правопорушення суд скасував за відсутністю обставин та складу порушення.

Так, Рівненський апеляційний суд присудив учасникам тих подій лише попередження. Відомо, що Дар’я прийшла на суд без адвоката і сама себе захищала разом зі своєю матір’ю. 

Ситуацію загладили, час минув від подій минулого року і шум довкола історії двох рівненських активістів, які не побоялися висловити власну думку стосовно чинного Президента, затихла. Сподіваємося, що приклад двою рівненських юнаків слугуватиме для всіх зразком сміливості, мужності і вміння відстоювати власну думку, навіть через несприйняття з боку правоохоронців та владних органів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Як правильно організувати романтичну вечерю на даху?

Організувати романтичну вечерю на даху будинку - завдання не з легких. Однак при бажанні все можливо. У цій статті будуть розглянуті важливі...

Як і в чому новообраний міський голова Рівного критикує президента Зеленського

Далеко не кожному українцеві до вподоби те, що робить на посаді Президента України Володимир Зеленський, розповідає сайт yes-rivne.com. Зовсім не дивно те,...

Чому Володимир Хомко не балотувався в мери Рівного у 2020-му?

Володимир Хомко - багаторічний мер міста Рівного, який понад десять років обіймав посаду міського голови, розповідає сайт yes-rivne. У 2020-му році багаторічний...

Вибори міського голови у Рівному в 2020-му: що наобіцяли головні кандидати?

2020-й рік у Рівному став справжнім переворотом - відбулися місцеві вибори, які принесли нашому місту нового міського голови, розповідає сайт yes-rivne.com.ua. Вперше...

На виборах всі засоби хороші? Про ректорство у неіснуючій академії рівненського мера

На виборах, як і на війні, всі методи - хороші, тож політики полюбляють “гратися” неприйнятними прийомами і маніпулювати свідомістю своїх виборців, розповідає...