П’ятниця, 23 Жовтня, 2020

Історія юних рівненських героїв, які не побоялися заявити про свою думку президенту

Досьє на Віктора Шакирзяна – лідера електоральних симпатій рівнян

Політичні настрої рівнян і прихильність до тих чи інших кандидатів часто змінюється - це й не дивно, адже кожен політик має свої...

Досьє на Володимира Хомка: біографія, злети і скандали мера Рівного

Володимир Хомко - відомий український політик, міський голова Рівного. Народився 1 серпня 1957 році у Рівному, пише yes-rivne.com.ua. Освіта

Володимир Хомко: виконані і забуті обіцянки на посаді міського голови

Володимир Хомко - справжній мастак давати рівнянам обіцянки і частенько забувати про них, пише сайт yes-rivne.com.ua. Перебуваючи на посаді міського голови міста...

“Джинса” перед виборами по-рівненськи: найгучніші скандали з “замовними” статтями

Традиційна вже ситуація перед виборами в Україні (та й не тільки в Україні) - це сила-силенна замовних статтей на політиків, які починають...

Пам’ятаєте історію про юних “рівненських героїв”, які не побоялися висловити слова протесту чинній владі? Про скандальну ситуацію, яка трапилася в самому обласному центрі Рівненщини, ще довгий час “трубіли” вітчизняні ЗМІ, а в мережі точилися суперечки стосовно того, чи правильно зробили юні рівняни і чи не був їхній вчинок бздурою, пише сайт yes-rivne.com.ua.

Так чи інакше, однак історія рівненських героїв 2019-го року назавжди запам’ятається мешканцям нашого міста і всім українцям, і назавжди увійде в історію як героїчний і сміливий вчинок простих, юних патріотів. Пригадаємо разом, як це було – тоді, в 2019-му і які мав наслідки мітинг з кількох людей у Рівному.

Поодинокий мітинг в центрі Рівного в 2019-му: як все починалося?

25-го травня 2019-го року в центральній частині міста, на Майдані Незалежності в Рівному відбувся мирний мітинг – “тиха” акція протесту, за участі всього кількох людей, серед яких була неповнолітня дівчинка. Рівненські мітингарі вийшли на майдан з плакатами, на яких красувалися заклики підтримати імпічмент чинному Президенту України, яким на той час вже був Володимир Зеленський. На плакатах писало: “Імпічмент президенту” та “Не куміство, а по-братськи”.

Здавалося, ну що тут незаконного і кричущого – молоді люди просто вийшли з мирними закликами і висловили свою думку стосовно діяльності влади. Однак місцевим правоохоронцям, вочевидь, така поведінка не надто припала до душі і у висловленні власних думок мирним чином правоохоронці побачили щось незаконне, тож дуже скоро їхній мітинг “прикрили”.

Як “прикриття” діяльності мітингарів пояснили місцеві правоохоронці?

Рівненські поліцейські в результаті припинили мирний мітинг в центрі міста, тому юні мітингарі недовго простояли зі своїми плакатами на Майдані Незалежності. Мітинг, фактично, примусово зупинили, адже потім одна з затриманих – неповнолітня дівчинка – розповіла про те, що на неї кричали, тиснули і ледь не силою затягнули в поліцейський відділок, змусивши зупинити мирну акцію протесту. Більше того, правоохоронці дорікнули неповнолітній в тому, що вони “зіпсували їм день”, хоча вони, відповідно до букви закону, зареєстрували свою акцію (поліцейські ж намагалися інкримінувати учасникам мітингу незаконне зібрання).

Місцева поліція, звісно ж, не визнала те, що силоміць змусила юних патріотів пройти у відділок та припини свій мирний мітинг. У поліції вже згодом розповіли про те, що дівчину та хлопця вони не затримували, що лише запропонували молодим людям прослідувати до відділку поліції, без обмеження свободи учасників мітингу.

Там вже, у відділку поліції, на двадцятирічного та шістнадцятирічну учасників мітингу склали адміністративні протоколи (на дівчинку – у присутності матері і на неї через невиконання батьківських обов’язків з виховання дітей). Всі матеріали пообіцяли скерувати до суду для подальшого прийняття рішень.

Реакція чинного Президента України Володимира Зеленського на дії поліції

Що ж відповів юним мітингарям чинний гарант? Президента, звісно ж, ця ситуація не оминула увагою (ще б пак – “трубіли” про це всі ЗМІ), тому він через деякий час написав на своїй сторінці у Facebook, що провів власне розслідування цієї ситуації.

За його словами, жодного затримання мітингарів в Рівному не було, однак “правоохоронці могли діяти м’якше”. Також гарант пообіцяв українцям, що в поліції проведуть службову перевірку, а МВС закликав не вживати обмежувальних заходів проти політичних протестувальників, якщо вони не порушують порядок.

Місцева прокуратура розслідування провела і перевірила складені адміністративні протоколи, однак заявила, що жодних порушень там не виявила.

Як відреагували інші політики, чиновники, громадські діячі та активісти на події травня в 2019-му?

Доволі “стриману” реакцію на події травня 2019-го в Рівному поділили далеко не всі. Так, наприклад, перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила своє обурення на своїй сторінці у Facebook. Вона повідомила тоді про те, що готує запит в Національну поліцію і заявила, що МВС негоже лізти в політичні справи.

Відреагувала на цю неоднозначну ситуацію і відома правозахисниця Олександра Дворецька, яка нагадала правоохоронцям про те, що, згідно з чинною Конституцією, в Україні діє повідомчий характер проведення зібрання, а відсутність повідомлення про зібрання не робить його незаконним. Олександра Дворецька також виступила на підтримку юних активістів і заявила, що жодних причин припиняти акцію у Рівному не було.

Попри реакцію громадськості, юних рівненських активістів тоді визнали винними в суді

В червні того ж року відбулося судове засідання в Рівненському міському суді, яке визнало винними в адміністративному правопорушенні обох учасників травневого мітингу за імпічмент  президенту. На це батьки активістів тоді заявили, що будуть подавати апеляцію, адже не вважають, що їхні діти порушили чинне законодавство.

В червні визнали винними, а в серпні – виправдали

Та справедливості таки є місце в нашому житті – Дар’ю, яку визнали в червні винною у порушенні адміністративного законодавства, вже менш ніж через два місяці виправдали і визнали невинною. Так само виправдали і другого учасника мітингу. Самі ж протоколи про адміністративні правопорушення суд скасував за відсутністю обставин та складу порушення.

Так, Рівненський апеляційний суд присудив учасникам тих подій лише попередження. Відомо, що Дар’я прийшла на суд без адвоката і сама себе захищала разом зі своєю матір’ю. 

Ситуацію загладили, час минув від подій минулого року і шум довкола історії двох рівненських активістів, які не побоялися висловити власну думку стосовно чинного Президента, затихла. Сподіваємося, що приклад двою рівненських юнаків слугуватиме для всіх зразком сміливості, мужності і вміння відстоювати власну думку, навіть через несприйняття з боку правоохоронців та владних органів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Проєкт “Велике будівництво”: як він реалізується на Рівненщині?

«Велике будівництво» - це український проєкт, який спрямований на масштабну розбудову інфраструктури міст України. Туди відноситься будівництво  доріг та соціально важливі об’єкти...

Слушні поради, як грати в азартні ігри

Коли ви збираєтеся зіграти на свої кровно зароблені гроші в онлайн-казино, вам потрібно навчитися грати з деякою мудрістю в тому, що ви...

Президент України відвідав Рівненський воєнний госпіталь

У межах робочої поїздки на Рівненщині Президент України Володимир Зеленський, вчора, 1 жовтня ознайомився з роботою Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків...

Володимир Зеленський перевірив будівництво північної об’їзної дороги Рівного

Під час свого візиту на Рівненщину президент України Володимир Зеленський перевірив будівництво нового північного обходу міста Рівного. Далі на yes-rivne.

Сьогодні на Рівненщину завітав Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 1 жовтня відвідав Рівне з робочим візитом. Далі на yes-rivne. Президент під час поїздки...