П’ятниця, 1 Липня, 2022

Лампа проти бактерій

У всі віки людина шукала засоби захисту від шкідливого впливу на організм. Як захиститися в цьому світі? Як зробити так, щоб і дихати, і їсти не було безпечно? Як знезаразити то, що колись було заразним? На ці питання людство знайшло часткову (тільки в бактерицидну плані) відповідь ще на початку 20 століття, коли була відкрита бактерицидна, або кварцова, лампа.

Зараз в лікувальних установах, дитячих садах і школах, в будь-яких установах в період епідемії грипу та вірусних інфекцій порятунком від бактерій стала кварцова лампа.

Що потрібно знати про кварцові лампи?

Кварцова лампа – це лампа з колбою з кварцового скла, що працює від електрики. Це спеціальний електронний пристрій, здатний знезаражувати приміщення і предмети за допомогою ультрафіолетового випромінювання.

Крім того лампа має терапевтичний ефект і успішно застосовується в медицині: в хірургії для лікування гнійних ран, пролежнів, виразок і ін., в стоматології, в отоларингології для купірування запальних процесів і т.д. З тією ж метою лампи використовуються в ветеринарії.

Також цей пристрій використовують для поповнення нестачі сонячного світла у дітей, хворих на рахіт, для його профілактики.

Кварцові лампи використовують в теплицях, оранжереях, зимових садах для знезараження приміщень і рослин, для освітлення з ультрафіолетовим випромінюванням.

Здавалося б, все просто: лампа використовується в багатьох областях, приносить користь, позитивний ефект очевидний, але …

Заходи безпеки при застосуванні кварцової лампи дуже жорсткі. Адже всім відомо, наскільки шкідливий ультрафіолет в перевищують норму дозах.

Категорично не можна дивитися на лампу, це може призвести до опіку очей. Не можна намагатися під нею зіграти, так як рівень ультрафіолетового випромінювання лампи набагато вище, ніж сонця. Наслідком можуть стати опіки шкіри.

При кварцування простір приміщення наповнюється озоном. Це відмінна дезінфекція повітря, але для людини цей газ отруйний. Відповідно, перебувати людям в кімнаті, де включена кварцова лампа, заборонено. Згідно з інструкцією, після кварцування необхідно провітрити приміщення і тільки після цього можна заходити в нього людям.

Позитивний ефект використання лампи очевидний, тому для дезінфекції квартир і приватних будинків створені кварцові лампи для домашнього застосування. Такий пристрій можна придбати на сайті: https://evrosvet.com.ua/catalog/svetodiodnye-lampy/tip-lampy/kvartsevye-lampy/.