Понеділок, 4 Липня, 2022

Володимир ХОМКО: «Зробили те, про що раніше навіть не мріяли»

На минулому тижні міський голова міста Рівного Володимир Хомко відвідав  Форум місцевого самоврядування, який відбувався за участю Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. На форумі обговорювалися  зміни які відбулися за останні 4 роки від початку реформи децентралізації влади, пише yes-rivne.com.ua.

Після зустрічі  голова Рівного поспілкувався з журналістами і відповів на питання.

  – Володимире Євгеновичу, якщо, поклавши руку на серце, реформа з децентралізації має більше позитиву, чи навпаки – негативу?

2018 рік був надзвичайно вдалий для нас, все що ми зробили   я надам у щорічному звіті. Цього року в міському бюджеті було найбільше грошей у порівнянні з минулорічним.  Тому можу сказати, що реформа працює 100%. Звичайно є багато невирішених питань над якими потрібно й надалі старанно працювати. Але  якщо бути об’єктивним і дивитись неупередженим оком  то  прогрес   колосальний.

–  Які напрямки розвитку є пріоритетними?

  Завданням міського апарату є отримані додаткові ресурси використати раціонально. І не можна всі кошти спрямувати виключно на якусь одні-дві сфери.  Наше завдання підтримувати чи наводити лад у всіх сферах життєдіяльності  міста, а також допомагати тим кому дійсно ця допомого  потрібна.

– Досить часто можна чути що під час реформування центральна влада однією рукою давала, а іншою відбирала тобто збільшувала відсоток податків та надавала місцевим органам більше зобов’язань чи це дійсно так?

– Так.  Органи центральної виконавчої влади мають велике бажання  повісити багато і часто не підйомним зобов’язань на місцеву владу. Тобто простежується чіткий конфлікт інтересів, а істина десь посередині. Щось вже зробили, щось робимо десь поступаємось десь йдемо на компроміс, так і живемо. Але з іншого боку органам місцевої влади стало  легше  вирішувати ті чи інші питання.

– Володимире Євгеновичу, скажіть, на якій стадії знаходиться запровадження монетизації пільгових перевезень, адже згідно  постанови  Кабміну вона  має проводитися за кошти місцевих бюджетів?

-Звичайно  уряд бажає перекласти пільгове перевезення на місцеву владу, але я вважаю, що це не зовсім правильно. Якщо б ішлося про пільги які призначають органи місцевого самоврядування, то  тут немає питань. Але пільги які призначає уряд чи Верховна рада  згідно конституції  мають забезпечуватись державою.  Але проблема монетизації в іншому. Неможливо перейти на монетизацію в одному місті. В іншому випадку це буде супроводжуватися колосальною кількістю конфліктів.