Вівторок, 27 Липня, 2021

Як працюють депутати-мажоритарники Рівного у парламенті?

Віктор Чайка – легендарний мер Рівного

12 років місто Рівне живе без Віктора Чайка. 12 років тому у польському місті Ополє, дорогою до Німецької клініки, перестало битися серце...

Досьє на Віктора Шакирзяна – лідера електоральних симпатій рівнян

Політичні настрої рівнян і прихильність до тих чи інших кандидатів часто змінюється - це й не дивно, адже кожен політик має свої...

“Джинса” перед виборами по-рівненськи: найгучніші скандали з “замовними” статтями

Традиційна вже ситуація перед виборами в Україні (та й не тільки в Україні) - це сила-силенна замовних статтей на політиків, які починають...

Досьє на Володимира Хомка: біографія, злети і скандали мера Рівного

Володимир Хомко - відомий український політик, міський голова Рівного. Народився 1 серпня 1957 році у Рівному, пише yes-rivne.com.ua. Освіта

ОПОРА проаналізувала роботу парламентарів із Рівненщини з моменту набуття повноважень і до квітня 2020 року. У фокус потрапили як мажоритарники, так і списочники. Отже, за результатами з джерела «Інфопотік», який показує ґрунтовий аналітичний звіт можна простежити діяльність усіх депутатів Рівненщини у парламенті, пише yes-rivne.com.ua.

Парламентська активність народних депутатів Рівненщини (мажоритарників та списочників) з серпня 2019 року до квітня 2020 року.

Як працювали мажоритарники?

2

Рівненщину у Верховній Раді України представляють 5 депутатів-мажоритарників: Олександр Ковальчук із «Слуга народу», який представляє виборчий округ номер 152; Роман Іванісов – виборчий округ номер 153; Олександр Аліксійчук – «Слуга народу», виборчий округ номер 154, Віктор М‘ялик – позафракційний, виборчий округ номер 155 та Сергій Литвиненко від «Слуги народу», виборчий округ – 156.

У першу чергу «ОПОРА» проаналізувала відвідуваність рівненських депутатів планерних засідань. Нагадаємо, що такі засідання є формою діяльності Верховної Ради України, тому їхнє відвідування є обов’язковим.

Отже, результати аналізу свідчать про те, що в голосуваннях (а їх відбулось за серпень минулого року та березень цього року 85 та 3707 голосувань) лідерами є народні депутати Олександр Ковальчук та Віктор М‘ялик. Вони відвідували майже всі засідання та брали участь у голосуваннях. Інші депутати Рівненщини також показали непогану відвідуваність парламентських засідань, їхня присутність коливається від 70% до 86%. Наприклад, Роман Іванісов був на 70% засідань парламенту, а Олександр Аліксійчук відвідав 86%.

Відвідуваність парламентських засідань рівненськими депутатами є досить непоганою, проте чи проявляють вони іншу активність під час роботи? «ОПОРА» проаналізувала навіть це.

Нагадаємо, що кожен народний депутат має можливість виступати на засіданнях Верховної Ради. Це можна зробити як з місця, так і з трибуни. Але для того, щоб виступити з трибуни, потрібно записатись електронно заздалегідь.

Тому результати цього аналізу є вже не такими втішними, як попередні. Наприклад, за серпень минулого року і березень цього, депутат Олександр Ковальчук виступив всього-на-всього п’ять разів. Його колеги: Сергій Литвиненко – два; Олександр Аліксійчук – лише один. Інші депутати жодних виступів не організовували.

Запити

5

Депутати мають право надсилати різноманітні звернення, адже це своєрідна пропозиція органам влади вияснити чи викласти позицію з питань або їх компетенції. У свою чергу запити – це вже вимога на відповідь з питань. Звернення не озвучуються на планетному засіданні, а запити не лише озвучуються, вони щей опубліковуються на офіційному сайті Верховної Ради України.

«ОПОРА» також проаналізувала те, як часто депутати-мажоритарники користуються можливістю робити різноманітні запити.

Тому лідером серед депутатів-мажоритарників по кількостях запитів є Сергій Литвиненко та Роман Іванісов. Обоє подали по десять запитів. 7 запитів Сергія Литвиненко та 5 запитів Романа Іванісова стосувались актуальних проблем їхнього округу.

Наступним є Олександр Аліксійчук, який скористався можливістю подання запитів, 8 разів. 4 запити з них також стосувались проблем його виборчого округу.

Та за даними дослідження «ОПОРА» найменшу активність на рахунок подання запитів проявив Олександр Ковальчук. Він подав всього-на-всього один запит, який не порушував проблем його виборчого округу.

Робота в комітетах

6

Відвідування засідання комітетів також входить в обов’язки народних депутатів, адже під час них вирішуються найважливіші питання, відбуваються дискусії на рахунок усіх сфер діяльності людини (наприклад, економіки, культури, профільні галузі тощо).

Кожен Рівненський депутат-мажоритарник сумлінно відвідують такі засідання. Результати аналізу «ОПОРА» є досить позитивними. Наприклад, Олександр Ковальчук був присутній на 94% засідань (а це 29 з 31); Віктор М‘ялик відвідав 93%; Сергій Литвиненко був на 90% засідань, а це 27 з 30. Володимир Аліксійчук також доволі сумлінно ходить на засідання – його показник 89%. Роман Іванісов був присутній на 24 засіданнях з 31 (77%). Проте більшість засідань депутат не мав можливості відвідати через стан здоров’я.

Реєстрація законопроєктів та їх прийняття

6

Мережа «ОПОРА» також проаналізувала те, як депутати-мажоритарники Рівненщини приймають, реєструють та беруть участь у прийнятті різноманітних законопроєктів.

Тому за результатами аналізу, очільником цього рейтингу є Олександр Аліксійчук, який зареєстрував 21 законопроєкт Верховної Ради України.

Олександр Ковальчук у свою чергу зареєстрував 11 законопроєктів.

Віктор М‘ялик та Сергій Литвиненко зареєстрували по дев’ять законопроєктів.

Роман Іванісов показав найгірший результат – лише два зареєстрованих законопроєктів, проте, на відміну від попередніх, один із тих, що зареєстрував Роман Іванісов, зараз став чинним актом.

Реєстрація проєктів постанов та їх прийняття

7

«ОПОРА» також проаналізувала те, як рівненські депутати-мажоритарники реєструють та приймають проєкти постанов.

Олександр Аліксійчук знову очолює рейтинг, адже зареєстрував чотири постанови.

Сергій Литвиненко подав три проєкти постанов. Віктор М‘ялик та Роман Іванісов – кожен по дві постанови.

Подання поправок до законопроєктів

5

Результати аналізу від мережі «ОПОРА» показують, що серед мажоритарників Рівного найбільше поправок до законопроєктів подав Олександр Ковальчук. Загалом депутат подав 118 поправок, 81 з яких враховані. Сергій Литвиненко подав 106 поправок, але врахувались із них лише п’ять. 7 поправок із 99 Романа Іванісова враховані. Олександр Аліксійчук подав 94 поправки, з них всього-на-всього врахувались дві.

Найменшу кількість поправок подав Віктор М’ялик – лише 19. З них одна була врахованою.

У статті опубліковано лише результати аналізу мережі «ОПОРА» на рахунок депутатів-мажоритарники в Рівненщини. Проте «ОПОРА» опублікувала ще результати діяльності тих депутатів, які потрапили до парламенту за списками політичних партій по багатокомандному виборчому округу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

«НЕТСОФТ», або як розігнати свій бізнес та стати лідером

Це перспективна ціль, котру можна втілити в життя за рахунок програми управлінського обліку. Завдяки BAS Малий бізнес, ваша діяльність буде процвітати. Жителі...

Лампа проти бактерій

У всі віки людина шукала засоби захисту від шкідливого впливу на організм. Як захиститися в цьому світі? Як зробити так, щоб і...

101 троянда – королівський букет!

Кожна жінка, незалежно від віку, соціального статусу мріє про те, щоб отримати чудовий букет від коханого чоловіка. Доставка 101 троянди в Києві...

Як правильно організувати романтичну вечерю на даху?

Організувати романтичну вечерю на даху будинку - завдання не з легких. Однак при бажанні все можливо. У цій статті будуть розглянуті важливі...

Як і в чому новообраний міський голова Рівного критикує президента Зеленського

Далеко не кожному українцеві до вподоби те, що робить на посаді Президента України Володимир Зеленський, розповідає сайт yes-rivne.com. Зовсім не дивно те,...