Понеділок, 4 Липня, 2022

Незабаром – вихід із карантину: що каже мер Рівного

Володимир Хомко, мер міста Рівного, прокоментував перебіг карантину та його дотримання жителями Рівненщини. За його словами, людям вже набридло дотримуватись усіх обмежувальних правил, саме це є причиною нехтування ними, пише yes-rivne.com.ua.

На загальний стан могло вплинути відкриття ринків

2

Володимир Хомко висловив свої думки під час чергового відеозвернення до жителів Рівненщини. Проте, незважаючи на нехтування мешканцями Рівного карантинними правилами, ситуація не змінилась у гіршу сторону і навіть кількість нових захворювань не почала збільшуватись із новими темпами. Мер також додає, що на загальний стан могло вплинути відкриття ринків в області. Особисті спостереження Володимира Хомка свідчать про те, що жителі Рівного не лише масово гуляють вулицями, вони не використовують захисних засобів (масок чи респіраторів, які, згідно всіх встановлених норм, є обов‘язковими). Також очільник Рівного зазначив, що людям міг набриднути карантин та всі його обмежувальні правила, проте не варто забувати про те, що їх дотримання стосується навіть не здоров‘я, а життя.

Крім цього, Володимир Хомко зазначив, що пік захворювання на коронавірус завершиться лише за однієї умови: кількість пацієнтів, що одужали, має перевищити кількість інфікованих.

Ситуація з COVID-19 на Рівненщині

4

Станом на 4 травня 2020 року у Рівненській області лабораторно підтверджено 762 випадки інфікування коронавірусною інфекцією. Втішною новиною є те, що за вчорашню добу не зафіксовано жодних нових випадків заражень по всій Рівненській області. Таку інформацію надав Цілодобовий штаб з протидії коронавірусу при Рівненській обласній державній адміністрації.

Із загальної кількості інфікованих у Рівненській області двісті людей перебувають на самоізоляції, решта – борються з недугою стаціонарно. Лише п’ятеро заражених перебувають у важкому стані, про цьому жоден з пацієнтів не користується апаратами штучної вентиляції легень. Про це також зазначив мер Рівного – Володимир Хомко.

Нагадаємо, що деякі карантинні правила стали менш жорсткими та навіть скасовані. Сама тому з 1 травня 2020 року деякі ринки Рівного розпочали свою діяльність відповідно до дозволу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Рівному. Проте варто зауважити, що ринки працюватимуть за інших умов. Отже ринки «Дикий», «Центральний», «Андріївський» та «Сіті» відкрились з першого травня. Від сьогодні, 4 травня повинен запрацювати ринок на Сагайдачного. Завтра відновить свою діяльність «Моріон», а 6 травня повинен відновити роботу ринок «Ювілейний».

Також Уряд планує обмежувати карантинні правила з 12 травня 2020 року, якщо кількість нових захворювань не буде збільшуватися з стрімкими темпами. Враховуючи ситуацію на Рівненщині та відповідно до коментарів Володимира Хомка щодо дотримання карантинних правил рівнянами, не варто нехтувати обмежувальними заходами, якщо ми хочемо, щоб карантин завершився якнайшвидше.

Нагадаємо, що недотримання карантинних правил вважається адміністративним правопорушенням і карається у вигляді штрафу від 17 до 37 тисяч гривень.