Четвер, 30 Червня, 2022

На Рівненщині не виконуються постанови Кабінету Міністрів України – державні служби не отримують обіцяні виплати

Дотримуватися законів під час воєнного стану – аксіома, яка повинна бездоганно спрацьовувати у вертикалі державних структур. Проте не всі служби отримують виплати, які були затверджені Кабінетом Міністрів України. Хвиля обурення від співробітників державних установ яскраво демонструє, що миритися з несправедливістю вони не будуть. Рівняни знають закони, тому вирішувати гостре питання будуть в правовому полі, розповідає сайт yes-rivne.com.ua.

Чому не змінилося фінансування державної кримінально-виконавчої служби Рівненщини 

З початку масштабного вторгнення РФ в Україну, з’явилося безліч законів, якими влада намагалася підкреслити важливість працівників критичної інфраструктури і державних служб. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-%D0%BF#Text 

Працівники державної кримінально-виконавчої служби розпочали виконання обов’язків в умовах воєнного стану з 24 лютого, проте про їхні права не згадують до сьогодні. В рамках програми єПідтримка Рівненська область не згадана взагалі, хоча співробітники працювали цілодобово, не залишаючи місця несення служби протягом місяця. Посилений режим передбачає збільшення кількості робочих годин і нічних змін, але що в результаті отримують кваліфіковані професіонали, від яких також залежить спокій рідного краю. Посадові оклади співробітників, які працюють більше 10 років нараховують лише 4000 тисячі гривень. За нічні зміни, яких від лютого стало в рази більше, працівники отримують 200 гривень в місяць. Сума у дві сотні гривень за мінімум 7 ночей – це те, що наразі виплачують справжнім професіоналам, які забезпечують свої сім’ї. І це при тому, що на державному рівні все має достойний вигляд, на місцях конкретні люди отримують мізер за важку і відповідальну працю.

Шляхи вирішення складного питання

Через три місяці після підписання важливої постанови Кабінету Міністрів України, на порталі електронних петицій з’явився ще один документ вартий уваги. https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4246. Підписавши петицію, рівняни допоможуть працівникам багатьох служб, які заслуговують на достойну оплату праці. Саме ці люди з початку війни довгий час не були з рідними, їх не забезпечували харчуванням ані керівництво, ані волонтери. Працівники установ, які знаходяться поза межами обласного центру повинні були самостійно вирішувати питання з транспортом, і це при тому, що їхні заробітні плати залишилися на тому рівні, що і в мирний час. Незважаючи ні на що, співробітники державної кримінально-виконавчої служби просто якісно і відповідально виконували свою роботу, розуміючи, що керівництво країни їх не забуде. Проте час нагадати, що в Україні є безліч героїв, фронт яких не завжди помітний, але безумовно важливий. 

В успішній розвиненій європейській країні має бути гідна оплата праці для кожного, а в умовах воєнного стану підтримувати співробітників критичної інфраструктури та державних служб – необхідна умова для перемоги України.