Четвер, 30 Червня, 2022

Допомога Рівненщині від ООН – світова спільнота турбується про жителів регіону      

З початку масштабного вторгнення РФ в Україну, Рівненщина стала тимчасовою домівкою для тисяч громадян, які були вимушені залишити рідний край. Місцеві жителі приклали максимум зусиль, щоб переселенці почували себе комфортно і були забезпечені усім найнеобхіднішим. Побачивши неймовірне єднання українського народу, світова спільнота вирішила стати надійною опорою для тилових регіонів країни та їх сміливих жителів. Рівненщина однією з перших відчула на собі увагу Організації Об’єднаних Націй. Програми допомоги почали свою дію відразу після прийняття спеціальних законів, щоб потребуючі якнайшвидше отримали якісні товари першої необхідності, пише yes-rivne.com.ua.

World Food Programme у Рівному

З моменту першого візиту виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми Девіда Малдоу Бізлі, в Рівному відбулось декілька подій, які суттєво вплинули на подальший розвиток економіки регіону. Масштабні поставки борошна і гороху дозволили зменшити дефіцит цих соціально важливих продуктів і запустити підприємства для їх обробки. В результаті безліч рівнян змогли повернутися на роботу і отримувати заробітну плату. На Рівненщині вже почали випікати хліб з отриманого борошна. Духмяні паляниці в першу чергу отримують військовослужбовці та переселенці, а також люди з інвалідністю, пенсіонери, а також малозабезпечені та багатодітні сім’ї. Соціально вразливим верствам населення допомогу видавали безкоштовно, допомагаючи пережити важкий воєнний період. Виступаючи в якості зручної логістичної бази, Рівненщина направляє товари, які отримала в рамках World Food Programme, в інші регіони країни, мешканці яких з нетерпінням очікують життєво важливий гуманітарний вантаж.

Як отримати грошову допомогу від ООН

Організація Об’єднаних Націй затвердила розмір грошової допомоги 2220 гривень на одну внутрішньо переміщену особу. Одне домогосподарство може отримати максимально 6660 гривень навіть якщо кількість членів сім’ї перевищує три особи. Вимушеним переселенцям, які наразі тимчасово проживають в рівненській громаді не потрібно особисто звертатися у місцеві виконавчі органи. Усім, хто має офіційний статус ВПО буде відправлено sms повідомлення, в якому будуть вказані реквізити для отримання виплати в будь-якому банку, який співпрацює з програмою від ООН. Якщо вимушено переміщена особа не отримала повідомлення, то їй варто звернутися в ЦНАП або зателефонувати на гарячу лінію 1553, щоб отримати інструкцію для наступних дій.

Бути надійним тилом, для регіонів, в яких ведуться активні бойові дії Рівненщині вдається на відмінно. Сили місцевих жителів помножені на допомогу від світової спільноти утворюють повноцінний плацдарм для підтримки соціально незахищених верств населення. ООН стала таким необхідним партнером для регіону, який дав поштовх для подальшого розвитку економіки і бізнесу.