П’ятниця, 1 Липня, 2022

Декомунізація: депутатка ВРУ планує знести пам`ятник Богомолову у Рівному

Народна депутатка з Рівненської області, членкиня партії «Голос», Соломія Боровська висловилася з проханням до голови Українського інституту національної пам`яті стосовно внесення радянського воєначальника Михайла Богомолова до списку людей, які підпадають під дію закону про декомунізацію. Далі розповідає «yes-rivne.com.ua».

Такою дією, вона хоче, щоб місцева влада знесла пам`ятник на могилі Богомолова, який розташований на площі скверу Українських добровольців у Рівному. Раніше, вона вже зверталася до депутатів Рівненської ОДА з цією пропозицією, проте отримала відмову. Тодішня причина – Богомолов М.М. не входить до списку осіб, які підпадають під дію закону про декомунізацію.

У своєму тексті Соломія Боровська робить акцент на тому, що Богомолов М.М. був радянським воєначальником, який керував ескадроном 1-ї кінної армії, яка була у складі Червоної армії у 1920-му році проти об`єднання українсько-польської армії. В ході бойових дій, у 1920-му році, Богомолов захопив місто Рівне. У 1939 році під час німецько-радянської окупації Польщі містом Рівне заволоділа 36-та танкова бригада Червоної армії під командуванням того ж Богомолова. Через деякий час, з його ініціативи, у місті була встановлена радянська влада. Отже, Богомолов двічі встановлював радянську владу у місті та був запеклим противником незалежності України. Саме останні дії і роблять можливим поставити його в один ряд до осіб, які підлягають декомунізації.

 Згадаємо, що було прийнято чотири декомунізаційних законів Верховною Радою України 9 квітня 2015 року. До списку осіб, які підлягають дії цих законів увійшли особи, які займали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади СРСР, УРСР, співробітники ЧК-ГПУ-НКВД-КГБ, а також діячі комуністичної партії, жовтневого перевороту 1917 року. Також під дію цих законів потрапили і ті, хто пропагував встановлення радянської влади в нашій державі та шукачів учасників, які плідно відстоювали незалежність України.