Четвер, 12 Травня, 2022

Вибори 2020: біографія лідера перегонів Віктора Шакирзяна

Голова партії “Рівне Разом” Віктор Шакирзян здобув перемогу у першому турі виборів мера Рівного. Крім цього його політсила займе велику кількість крісел у Рівненській міській раді, пише yes-rivne.com.ua.

Що ж відомо про нового фаворита на політичній карті Рівненщини? 

Біографія

Віктор Шакирзян народився 20 листопада 1978-го року в селі Бабин 5а Гощанщині. З 2000 року проживає у обласному центрі. Одружений, має сина. 

Закінчив Національний університет водного господарства та природокористування (НУВГП), спеціальність – технік-будівельник.

Ще студентом почав працювати. Перша робота – на ковбасній фабриці. 

За словами Віктора Шакирзяна, завдяки першій роботі, він зміг перебратися з гуртожитку до орендованої квартири. 

Бізнес

З початку 2000-х років Віктор Шакирзян займається бізнесом. Проте, перші спроби підприємницької діяльності завершилися банкрутством. В період ліквідації його фірма “Меркурій Інвест” і торговий дім “Імперія” мали податкові борги.

Зараз головні бізнес-пріоритети Шакирзяна – це будівництво та транспорт. 

За даними Youcontrol, він є засновником і головним бенефіціаром підприємств “Буд-Сектор” (заснована 2005), “РівнеТрансБуд” (2011) і “Захід-Трансбуд” (2012), спеціалізація яких – будівництво будинків та доріг, здача в оренду будтехніки, послуги з вантажних перевезень, реалізація піску і щебню. Крім того, Шакирзян є засновником і керівником фірм “Балашівський граніт” і “Діон”.

Претендент на посаду міського голови Рівного також займається волонтерством. Він має нагороди “За відродження України” від ДУК ПС, нагрудний знак “Волонтер України” від БФ “Україна це я”, а також подяки – за ремонт палати у Рівненській обласній дитячій лікарні та за допомогу на ремонт, обладнання школи “Babysun” і підтримку дітей з синдромом Дауна.

Політична кар’єра

У 2015-му році Віктор Шакирзян балотувався до Рівненської обласної ради по 9-му виборчому округу від “Партії конкретних справ”. Однак, не був обраний. 

Березень 2016-року став місяцем заснування політичної партії “Рівне Разом”. А у травні того ж року, Віктор зареєстрував громадську організацію з однойменною назвою. 

У вересні 2020 року політична партія “Рівне Разом” висунула Шакирзяна кандидатом на посаду міського голови Рівного. На вибори він ішов з гаслами і планами вивести Pівне у лідери серед міст України. В останні місяці перед голосуванням активно займається меценатством. 

25 жовтня на місцевих виборах-2020 Шакирзян, як ми згадували вище, посів перше місце у перегонах за посаду мера Рівного. Але він не набрав більше 50% голосів, тому відбудеться другий тур. 

Лікує дерева

У Рівному почали лікувати вікові дерева, яких у місті налічується понад сто. На багатьох з них сухі гілки, дупла. Окрім цього комунальники часто непрофесійно обрізають гілля, заносять інфекції та шкідники, не обробляючи правильно зрізи. Корені часто заблоковані асфальтом. Щоб дерева жили і не гинули, треба усунути усі ці негативні фактори.

Екологічний проект зі збереження вікових дерев вимагає значних організаційних зусиль і коштів. Учасники громадської ініціативи “Сад Історій” отримали від Віктора Володимировича та “Рівне Разом” підтримку у рамках екологічної програми. 

Відновлювати їх буде екоспеціаліст Володимир Вітроградський. Каже, що рівненському в’язу в парку на Грабнику дуже пощастило, йому більше сотні років. Після обрізки він може прожити мінімум 80 років. А якщо догляд не зупиняти і так само прибирати сухі гілки, то проживе й усі 150 років. 

Фото з соціальних мереж.