Середа, 10 Серпня, 2022

На виборах всі засоби хороші? Про ректорство у неіснуючій академії рівненського мера

На виборах, як і на війні, всі методи – хороші, тож політики полюбляють “гратися” неприйнятними прийомами і маніпулювати свідомістю своїх виборців, розповідає сайт yes-rivne.com.ua. Як ми всі пам’ятаємо, у другому турі виборів міського голови Рівного у протистоянні зіткнулися лідер електоральних симпатій Віктор Шакирзян та Олександр Третяк, який, власне, і переміг у виборах. Щоправда, за результатами першого туру виборів, перемагав у протистоянні Віктор Шакирзян (19.84% проти 16.93%).

Олександр Третяк і ректорство у “неіснуючій академії”

Напередодні другого етапу виборів Олександр Третяк, не дочекавшись оголошення офіційних результатів виборів, вирішив викликати свого конкурента на дебати, залишивши йому відеозвернення. Віктор Шакирзян не забарився і ретельно підготувався до політичних обговорень – підібрав низку неоднозначних запитань, які поставив Олександру Третяку. Серед цих питань, зокрема, було і питання про “ректорство у неіснуючій академії”.

Віктор Шакирзян не просто так заговорив про ректорство – справа в тому, що у багатьох ситуаціях майбутній міський голова Рівного дещо маніпулював свідомістю виборців, розповідаючи, що він – наймолодший за всю історію ректор так званої духовної академії. У зв’язку з цим, опонент запитував стосовно того, чи є ця академія офіційним закладом вищої освіти і на яких підставах він називає себе наймолодшим ректором України.

Факти, які спробував “розвіяти” перед другим туром виборів Віктор Шакирзян

Для того, щоб рівненчани могли самостійно переконатися в цих фактах, Віктор Шакирзян навів декілька цікавих фактів з відкритих джерел, які можуть підтвердити державні органи. Передусім, він розповів виборцям про те, що так звана академія, яку начебто очолює Олександр Третяк, насправді вважається не освітнім закладом, а релігійною організацією. Таку інформацію Шакирзян знайшов у реєстрі.

За словами Шакирзяна, “академія” Третяка взагалі немає жодної акредитації, не має жодної відповідної ліцензії, цей начебто заклад освіти навіть і близько не включений до державного Реєстру суб’єктів освітньої діяльності. Згадав опонент і про вимоги, які діють в Україні стосовно прийняття людини на посаду ректора, серед яких – десять років науково-педагогічного стажу та наявність наукового ступеня не нижче доктора (кандидата наук) філософії.

Обман чи невдалий піар-хід: Шакирзян про так звану “академію” Третяка

Боротьба в другому турі місцевих виборів у Рівному була доволі запеклою і Віктор Шакирзян нещадно “громив” свого суперника. Він аргументував, чому неможливо в Україні стати ректором у 26 років, і чому так звана “академія” насправді не є жодним освітнім закладом. Дипломи ж, які отримують ті, хто пройшов так звану “академію”, не включені до жодного реєстру, тому навряд мають якусь силу і не є доказом здобуття вищої освіти.

Така оприлюднена інформація ставить під сумніви слова Олександра Третяка, тож його конкурент зазначив, що це або невдалий піар-хід, або ж просто обман. Однак, схоже, піар-хід таки виявився вдалим, адже саме Олександр Третяк зумів здобути перемогу у виборчих перегонах в Рівному.