Четвер, 12 Травня, 2022

Вибори міського голови у Рівному в 2020-му: що наобіцяли головні кандидати?

2020-й рік у Рівному став справжнім переворотом – відбулися місцеві вибори, які принесли нашому місту нового міського голови, розповідає сайт yes-rivne.com.ua. Вперше за багато років у Рівному з’явилися нові обличчя в політиці і головна зміна – це прихід до влади нового мера, яким став євангеліст і кандидат від партії “Європейська Солідарність” Олександр Третяк.

Запеклий другий тур місцевих виборів, в якому зіткнулися два головних кандидати на посаду міського голови – Віктор Шакирзян та Олександр Третяк, приніс рівнянам чимало обіцянок від обох. Що ж наобіцяли кандидати та чому перевагу виборці віддали обіцянкам Олександра Третяка – читайте в нашому матеріалі.

Найголовніше – підтримка освіти

Передусім, обидва кандидати підняли вже традиційну тему для всіх політичних сутичок – проблему освіти. І Шакирзян і Третяк пообіцяли, що у випадку перемоги будуть підтримувати цю сферу життя міста, однак кожен зосередився на різних освітніх моментах.

У планах Шакирзяна було збільшення видатків на підтримку освіти, оновлення матеріально-технічної бази місцевих шкіл, підвищення доступності дошкільної освіти – щоправда, кандидат так і не пояснив, яким чином він збирався це реалізувати.

Якщо ж говорити про обіцянки в сфері освіти від Олександра Третяка, то той обіцяв, що забезпечить активну політику в освітній сфері. Однак він також не пояснює, що це означає і як його будуть реалізувати. Щоправда, в цьому випадку Олександр Третяк розповідає і про конкретні дії – наприклад, розвиток запровадження міської програми фінансової підтримки освіти в Рівному, а також розвиток учнівського та батьківського самоврядування.

Далі – про медичну сферу

Не оминули увагою обидва кандидати і тему розвитку медичної сфери у Рівному. У планах Віктора Шакирзяна – модернізація та великий ремонт медичних закладів нашого міста, підвищення кваліфікації медиків Рівного та всього медичного персоналу.

На відміну від свого конкурента, Олександр Третяк говорив про доступну та якісну медицину в Рівному. Проте і тут Олександр Третяк говорив в загальних фразах про те, яким чином планує це робити. Окрім цього, що стосується медичної сфери, то Олександр Третяк планує розвивати медичний туризм і сучасні напрямки в медицині. Планує і забезпечувати подальшу активність гуртків “Умій врятувати життя”.

І знову про найбільш наболіле – дороги Рівного

Нікого вже не здивуєш тим, що кандидати на виборах активно піднімають тему доріг. Якщо чинний міський голова Рівного Олександр Третяк якось опустив тему доріг, згадавши лише про підтримку велосипедних доріжок.

Якщо ж говорити про Віктора Шакирзяна, то він, навпаки, пішов стопами своїх попередників і також взявся говорити про ремонт доріг. Він не тільки хоче відремонтувати рівненські дороги, а й планує провести капітальний ремонт тротуарів та пішохідних зон. Окрім того, в планах Шакирзяна було будівництво нових транспортних розв’язок в місті та прокладання нових велосипедних доріжок в місті – це вже як тренд серед українських політиків.

Цікавим у програмі Віктора Шакирзяна стосовно доріг був момент стосовно реалізації проєкту “Безпечний шлях додому зі школи”. Були і обіцянки стосовно встановлення додаткової кількості світлофорів та освітлення пішохідних ділянок.

Про транспорт

Транспорт – ще одна популярна сфера для обіцянок серед українських політиків. Обіцянками стосовно розвитку транспорту розкидали обвидва кандидати на посаду міського голови Рівного. У планах Шакирзяна – якісна зміна схеми транспортного руху, оновлення міського парку тролейбусів, розвиток мережі зарядних станцій для електричного транспорту у Рівному.

Олександр Третяк також не забарився і не опустив тему розвитку транспорту в Рівному. В його планах було оновлення міського громадського транспорту, а також значне новаторство – впровадження електронного квитка в громадському транспорті Рівного та зміни в стратегії транспортної системи нашого міста.

Житлово-комунальне господарство

Були в головних кандидатів на пост міського голови Рівного і спільні речі – наприклад, питання житлово-комунального господарства, а саме – підтримка ОСББ. Обоє планували підтримувати ОСББ, однак це єдина спільна риса у передвиборчих програмах обох кандидатів.

Віктор Шакирзян звернув увагу на тарифи за комунальні послуги – пообіцяв своїм виборцям переглянути тарифи та зробити їх економічно обумовленими. Що стосується тарифів, то в його планах було також знизити енергетичну затратність у рівненських багатоповерхових будинках. Та як цього можна було б досягти – кандидат конкретно так і не сказав.

Третяк говорив про дещо інші речі – наприклад, розповів, що планує відремонтувати прибудинкові території, дворові ділянки та під’їзди. Згадав і про екологічну складову (ще один тренд серед політичних обіцянок) – повідомив, що хоче змінити систему вивозу сміття у мікрорайоні “Ювілейний”. Хоче вирішити проблему підтоплення дощовими водами в місті, однак конкретних дій на виборах не озвучив стосовно цього питання.

Наостанок – про соцполітику в Рівному

Наостанок згадаємо про обіцянки кандидатів, які стосуються соціальної політики. Олександр Третяк в цьому плані говорить про забезпечення пільгового проїзду та створення “картки рівнянина”. В його планах – врахування потреб людей з інвалідністю на дорогах міста. Та про конкретні дії чинний міський голова в часі виборів не розповів.

Так чи інакше, обіцянки головних кандидатів на посаду міського голови Рівного у 2020 в багатьох моментах перетинаються. Вибирали рівняни за покликом серця і, мабуть, вже не надто прислухалися до звичних обіцянок напередодні виборів. Сподіваємося, що новообраний мер Рівного Олександр Третяк зможе виправдати довіру своїх виборців і дотриматися всіх своїх головних планів та обіцянок.