Субота, 2 Липня, 2022

Володимир Хомко: виконані і забуті обіцянки на посаді міського голови

Володимир Хомко – справжній мастак давати рівнянам обіцянки і частенько забувати про них, пише сайт yes-rivne.com.ua. Перебуваючи на посаді міського голови міста Рівне ще з 2008 року, Володимир Хомко щедро “сипав” обіцянками і божився зробити чимало всього для розвитку нашого міста. Однак час минає, чимало з обіцяного зробити рівненському меру таки вдалося, а дещо так і відійшло в забуття.

Хомко найгірше з усіх мерів українських міст виконує свої обіцянки?

Ні для кого не секрет, якими багатослівними бувають чиновники, а особливо – мери обласних центрів. Та, схоже, Володимир Хомко зумів переплюнути абсолютно всіх чиновників – міський голова Рівного очолив рейтинг безвідповідальності серед усіх міських голів українських міст. На рівні з харківським міським головою Геннадієм Кернесом, рівненський міський голова заслужив таку ж оцінку власної безвідповідальності.

Попри багаторічну діяльність і значний рівень довіри серед рівнян, за що він і пройшов під час останньої каденції, мешканці Рівного багато років постійно скаржаться на транспортні затори, невивезене сміття з дворів житлових будинків, а в розпал пандемії коронавірусу Рівненський міський голова взагалі заявив про те, що йде у відпустку.

Остання каденція Володимира Хомка: статистика обіцянок

За передвиборчу кампанію (та й після неї) Володимир Хомко всього зумів дати 172 публічні обіцянки рівнянам стосовно поліпшення життя нашого міста, його розвитку та створення комфортніших умов для життя. Звісно, це не зрівняється з обіцянками львівського мера Садового, який дав понад 400 обіцянок, однак тим не менше, рівень невиконаних обіцянок залишає бажати кращого.

Майже сотня обіцянок таки реалізувалася в життя, однак 60 серед усіх так і не були виконані, про що свідчать статистичні дані видання “Слово і діло”. Ще 15 обіцянок і досі перебувають в процесі реалізації.

Про що обіцялося, але забулося?

Поговоримо про найгучніші слова рівненського міського голови Володимира Хомка, які так і не були втілені в життя і залишилися “обіцянками на папері”, хоч і мали б бути реалізованими першочергово.

“Сміттєва” проблема в Рівному

Пам’ятаєте проблему зі сміттям? Багато років рівняни скаржаться на те, що з дворів їхніх житлових будинків не вивозять сміття, звідси – сморід і “сміттєві затори”. Виходом зі сміттєвої ситуації в Рівному міський голова вважав відновлення роботи місцевого сміттєпереробного заводу, який багато років вже не був в експлуатації і фактично поставив місто на коліна в плані сміттєвої проблеми. Серед найгучніших обіцянок міського голови було відновити роботу цього заводу, аби допомогти Рівному подолати сміттєву проблему.

Та що отримали рівняни? Завод мав би відновити свою роботу в 2018 році, і не просто відновити, а запустити його в роботу на повну потужність. Та завод не просто не працює – якщо звернутися за допомогою до ЗМІ, то можна зауважити, що за весь цей час жодних кроків на шляху до відновлення роботи заводу владою так і не було. Сам же сміттєпереробний завод Рівного перебуває у приватній власності і його господар поки що не говорив про те, що планує відновити роботу заводу.

Та “сміттєву” проблему Володимир Хомко планував вирішити у своєму місті не тільки шляхом запуску сміттєперобного заводу. В його планах була закупівля для Рівного кількох нових потужних сміттєвозів – чергова обіцянка, яку так і не вдалося виконати міському голові Рівного. Сміттєвози мали б бути купленими в 2018 році, однак лише в 2019 стало відомо про тендер на закупівлю трьох сміттєвозів.

Транспортне питання в Рівному: як (не)виконав свої обіцянки рівненський міський голова

Невиконані обіцянки стосуються не лише сміттєвого питання, серед невирішених проблем – транспортне питання в місті Рівному, ще одна досить болюча тема для міста і причина багатьох скарг мешканців нашого міста.

Якщо підняти архіви, то одразу випливе інформація про те, що в червні 2017 року міський голова Рівного Володимир Хомко запевнив, що в тому році у місті з’явиться 12 нових тролейбусів. Що ж рівняни отримали натомість? Натомість з обіцяних 12 нових тролейбусів було придбано лише половину, тому цю обіцянку теж можна віднести до незарахованих.

Ще кілька років до того, в 2015, міський голова Рівного обіцяв 10 нових тролейбусів для міста, однак тоді з 10 обіцяних було придбано всього 2.

Що стосується також тролейбусів у Рівному, то Володимир Хомко також щедро пообіцяв мешканцям міста добудувати нові тролейбусні лінії в нашому місті. Так, рограмою економічного і соціального розвитку міста Рівне на 2011-2015 роки було передбачено будівництво нових тролейбусних ліній.

Що ж отримали рівняни наприкінці року? Відповідно до листа міської ради Рівного від 14 липня 2015 року, у м. Рівному в 2015 році через відсутність коштів, не були побудовані нові тролейбусні лінії. Однак, 12 січня 2015 року був відкритий новий тролейбусний маршрут № 10 “Мототрек – Автовокзал – село Ювілейне” (спробували “загладити” провину і зменшити її рівень?).

Благоустрій природних об’єктів – ще одна гарна платформа для обіцянок?

Також дуже часто Володимир Хомко звертав увагу на тему міського благоустрою і давав обіцянки, які стосуються благоустрою природних об’єктів.

Наприклад, невиконаною залишилася обіцянка Володимира Хомка стосовно благоустрою річки Устя. 20 серпня 2020 року благоустрій річки Устя так і не було проведено. Некошена трава, занедбані доріжки та розкидані пляшки, так нині виглядає територія набережної річки. Вода в річці, зелена та забруднена.За словами міського голови основна проблема полягає у відсутності коштів, за прогнозом мера навести порядок зможе вже його наступник.

Чимало таких схожих обіцянок стосувалися благоустрою Басівкутського озера в Рівному та багатьох інших об’єктів, які давно потребують уваги влади.

Ось такі обіцянки лунали з уст міського голови Рівного, який очолив рейтинг безвідповідальності в Україні.