П’ятниця, 13 Травня, 2022

Переселенці Рівненської області можуть розраховувати на фінансову допомогу від ООН: як отримати

Організація Об’єднаних Націй в рамках Всесвітньої продовольчої програми забезпечує вимушених переселенців, які опинилися на території Рівненської області, фіндопомогою. Нарахування проведуть через ЦНАП. Для цього треба мати довідку, яка підтверджує ваш статус внутрішньо переміщеної особи, а кошти надійдуть без присутності людини, пише yes-rivne.com.ua.

Як отримати допомогу

Вимушені переселенці, які покинули свої домівки через активні бойові дії і стали на облік, претендують на допомогу від ООН. Центр надання адміністративних послуг у Рівному повідомляє, що кошти надійдуть автоматично без присутності особи.

За офіційними даними, на Рівненщині перебувають більше 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Лариса Брезицька евакуювалася із Запорізької області. Розповідає, як реєструвалися в нашому місті та швидко отримали необхідні довідки. Її чоловік звернувся в Центр зайнятості та влаштувався на роботу, що не може не радувати.

Часто буває, що люди при собі не мають паспортів громадянина України, бо так склалися обставини і прийшлося покидати рідний дім поспіхом, рятуючи власне життя та свою родину. Часто таким людям приходиться під обстрілами переховуватися і долати великі відстані.

У таких випадках можна скористатися при реєстрації навіть довідкою з місця навчання дітей чи платіжкою про сплату комунальних послуг. Крім того, якщо ваш телефон не відібрали чи ви не загубили його, то в додатку “Дія” можна деяку інформацію почерпнути.

Коли надійде допомога і що робити, якщо виникають нюанси

Якщо вам надали статус внутрішньо переміщеної особи та ви залишили довідку у відповідних органах, то від держави гарантовано отримаєте від 2000 до 3000 гривень. Це одна допомога. Також вам надається можливість додатково отримати кошти від Організації Об’єднаних Націй. Фінансова допомога надійде впродовж трьох місяців.

Якщо ви зареєстровані в Рівненській громаді, то на ваш телефон відправлять смс-повідомлення, де будуть вказані реквізити. Їх потрібно надати в банку, який співпрацюює з ООН та після цього чекати на отримання коштів. Достатньо завітати до відділення банку, який співпрацює з платіжною системою Western Union.

Директор Центру надання адміністративних послуг Наталія Майорова розповіла, як діяти, якщо подібного сповіщення ви не отримали. У такому випадку потрібно звернутися на гарячу лінію 1553 або безпосередньо завітати до ЦНАПу для вирішення свого питання.

Розмір допомоги становить 2200 гривень на особу, або на родину — 6660 гривень. Міський голова Олександр Третяк повідомив, що переселенці активно користустуються можливістю і вже отримали перші виплати на свій рахунок.

Внутрішньо переміщені особи також можуть звернутися до волонтерів для надання їхнім родинам необхідних речей. У Центрі зайнятості завжди відкриті двері для переселенців, а його працівники підбирають їм роботу. Для дітей та дорослих можлива безкоштовна психологічна підтримка та відвідування заходів, щоб хоч трохи відволікати від негативних новин, які сковують нашу свідомість і блокують наше життя.