П’ятниця, 1 Липня, 2022

Хомко звернувся до прокурора та начальника СБУ: продовження історії про “захоплення” сесійної зали

Продовження гучної історії щодо “захоплення” сесійної зали Рівненської міської ради таки є. Мер нашого міста та представник протестуючої сторони надали всі пояснення, розповідає “yes-rivne.com.ua“.

Міський голова Рівного Володимир Хомко звернувся в прокуратуру та СБУ, щоб там розглянули дії членів “Спілки учасників бойових дій та АТО “УВО”. Таку інформацію надав мер журналістам “Суспільного“, даючи коментар щодо вчорашніх подій у сесійній залі Рівненської міської ради. 

Нагадаємо, що вчора, 16 вересня, перед початком засідання місцевих депутатів, сесійну залу зайняли кілька десятків людей у камуфляжі, а крісло мера зайняв очільник спілки “УВО” Сергій Пандрак. 

Позиція мера щодо “захоплення” сесійної зали Рівнеради

Мер міста Рівне Володимир Хомко розповів, що звернувся до правоохоронних структур щодо дій членів спілки “УВО”. Сесійну залу Рівнеради перед початком засідання заблокували близько 50 чоловіків у камуфляжі. 

За словами міського голови, “одна” людина давно має види саме на цю земельну ділянку. А все решта тільки для антуражу. До того ж, переважна більшість цих людей не є мешканцями Рівного. І не всі учасники АТО підтримують їх. Хомко попередив, що так, як він хоче – не буде. 

Володимир Євгенович додав, що звернувся також до прокурора та начальника СБУ, щоб ті в свою чергу, надали правову оцінку, що це був саме захват громадської будівлі та всі їхні дії були для того, щоб унеможливити сесію. 

Позиція протестуючої сторони

Під час так званого “захоплення” сесійної зали крісло міського голови Рівного зайняв керівник Спілки учасників бойових дій та АТО “УВО” Сергій Пандрак. За його словами, такими методами вони виступають проти рішення міської ради, яке було ухвалено на попередньому засіданні. 

Боротьба ведеться за 3,5 га землі, яку депутати виділили під будівництво житла для працівників СБУ на вулиці Гагаріна. 

Сергій Пандрак додав, що 24 депутати не прийняли до уваги вимогу-звернення обласної координаційної ради учасників бойових дій та сімей загиблих. Вони не просять цю земельну ділянку для себе. Їхня вимога проста – віддати цю землю Державному фонду, структурі Кабінету міністрів, яка є реалізатором усіх державних програм: будівництво житла для молоді, для воїнів 50 на 50, для всіх мешканців України 70 на 30, будівництво житла шляхом надання кредитів воїнам і переселенцям на 20 років під 3%. 

На все це міський голова апелював, що землі виділяли державі під будівництво житла для учасників бойових дій з числа силових структур.

Чим все завершилося? 

Вчора завершилося все тим, що сесійну залу люди у камуфляжі звільнили. Пізніше, як депутати і обіцяли, Сергію Пандраку надали слово і він привселюдно висловив свої вимоги. Позитивне чи негативне рішення стосовно цього питання міські обранці не прийняли. Також, через ранкову затримку, депутати не встигли розглянути декілька питань. Тому будуть збиратися ще раз. 

Протестувальники в свою чергу заявили, якщо цю справу депутати знову проігнорують, то вони звернуться до суду з приводу цього питання. 

Фото: Суспільне, RivneMedia