Вівторок, 9 Серпня, 2022

Запобіжник від корупційних спокус: мер Рівного пояснив надбавку до своєї зарплати

У соціальних мережах люди активно обговорюють додаткові премії для новообраного мера Рівного. Міський голова Рівного Олександр Третяк прокоментував журналістам «Суспільного», чому йому потрібна надбавка до заробітної плати. Проект рішення про встановлення надбавок, нарахування та виплат премій меру з’явився на сайті Рівненської міської ради. У документі зазначено про щомісячно надбавку у розмірі 150 %, пише “yes-rivne.com.ua“.

Згідно документу, меру Рівного пропонують встановити надбавку за виконання особливо важливої роботи в розмірі 50 % від посадового окладу, враховуючи надбавки за ранг та вислугу років.

Разом з тим, додатково 150% до зарплати кожного місяця за виконання особливо важливої роботи. Також, до Дня місцевого самоврядування меру планують давати премію в розмірі одного окладу. Ще передбачена щорічна «матеріалка».

Журналістам «Суспільного» мер розповів, що нічого не приховує. А те, що він живе у панельні багатоповерхівці – всі і так знають. А ці надбавки – запобіжники від корупційної спокуси.

За його словами, заробітна плата міського голови становить близько 16-ти тисяч гривень.

« Будьмо чесні – це дуже маленька зарплата для цієї посади, яка містить стільки корупційних ризиків», – повідомив мер.

Він додав, що бізнесу та інших доходів не має, і не хоче, щоб у майбутньому гроші стали засобом впливу на нього. Лише подібними надбавка и та преміями можна врегулювати таку ситуацію.

Посадовець з усіма додатковими преміями буде отримувати близько 30 тисяч гривень.

«Далеко не захмарна сума. Навіть зарплата деяких заступників та директорів комунальних підприємств є набагато більшою, ніж в міського голови» – каже Олександр Третяк.

За його словами, люди повинні розуміти, яку відповідальність, навантаження та ненормований графік роботи має міський голова.

Достатня оплата праці – це правильний запобіжник від спокус. Згідно регламенту, відповідний проект виноситься на голосування Рівнеради.

До слова, 3 грудня Третяк офіційно почав бути мером міста Рівне. У неділю, 13 грудня, Олександр Третяк буде святкувати своє 35-річчя.