Понеділок, 4 Липня, 2022

Речниця Президента Юлія Мендель не знає, як називається українська столиця

Юлія Мендель – речниця чинного Президента України Володимира Зеленського, українська журналістка, яка здобувала освіту у Київському університеті імені Тараса Шевченка. Здавалося, такий престижний заклад і поважна посада зобов’язують бути грамотною людиною, яка добре володіє не тільки рідною, а й кількома іноземними мовами, однак Юлія Мендель цими днями продемонструвала свою “грамотність”, пише сайт “yes-rivne.com”.  

Так, прихильники Юлії Мендель і ті, хто просто цікавиться життям речниці українського Президента, добре знають, що Мендель веде свою сторінку у соціальній мережі Twitter виключно англійською мовою.  

Цими днями Юлія Мендель опублікувала на своїй сторінці новий допис. Це – цитата з інтерв’ю, яке Президент України Володимир Зеленський давав напередодні виданню Kyodo. Юлія Мендель процитувала слова глави держави і написала назву міста, де очільник держави давав інтерв’ю. За словами Юлії Мендель, Президент давав інтерв’ю в українській столиці, яку речниця назвала як “Kiev” – тобто, інтерв’ю очільник давав у російському “Кієві”, а не українському “Києві”, як це мало б бути насправді.  

Мендель

Українці ж не дрімають – в мережі з’явилося безліч дописів, де дехто глузує, а дехто – відверто висловлює обурення такою неграмотністю української президентської речниці. Дехто навіть вбачає в цьому не звичайну помилку через незнання банальних правил мови та транслітерації, а свідому проросійську позицію, яку Мендель публічно продемонструвала своїм читачам.  

Пригадаємо, для України принциповою стала боротьба за те, щоб столицю правильно транслітерували у світі. Не так давно Україна досягла бажаного і столицю стали називати у світі так, як це має бути згідно з правилами транслітерації. Така зміна стала справжнім святом для України і для всіх її вихідців.